Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Happy Tree Friends: False Alarm (X360)

Happy Tree Friends: False Alarm

Happy Tree Friends: False Alarm to gra stworzona na podstawie popularnego serialu animowanego produkowanego przez Mondo Mini Shows.

Akcji

Okładka Happy Tree Friends: False Alarm (X360)

producent: Stainless Games

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

23cze2008

PC

25cze2008

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Happy Tree Friends: False Alarm to gra stworzona na podstawie popularnego serialu animowanego produkowanego przez Mondo Mini Shows. Jej wydawcą jest firma Sega, która opracowanie tytułu zleciła studiu deweloperskiemu Stainless Games, znanemu między innymi z serii brutalnych gier wyścigowych Carmageddon.

Kreskówka Happy Tree Friends to przepełniona czarnym humorem opowieść o mieszkających w lesie, wesołych, kolorowych zwierzaczkach. W każdym odcinku zdarzają im się nieprzyjemne przygody, zakończone śmiercią jednego lub kilku z nich. Całość utrzymana jest w konwencji przypominającej flashową animację, a serial można było oglądać w Internecie i w stacji MTV.

False Alarm to ciekawe połączenie trójwymiarowej zręcznościówki i gry logicznej. Autorzy pozwolili nam wcielić się w jedną z trzech znanych z serialu postaci. Są to kolejno: Flippy (zielony niedźwiedź), Lumpy (niebieski łoś, straszna niezdara) i Handy (bóbr). Przemierzając kolejne etapy, musimy pokonywać najróżniejsze przeszkody i rozwiązywać proste zagadki. Nie trzeba chyba dodawać, że podczas naszych przygód, zwierzaki często będą uśmiercane w dziwnych okolicznościach.

Do głównych zalet tej produkcji należy zaliczyć kolorową grafikę, przypominającą kreskówkę oraz masę gagów i zabawnych sytuacji, które możemy obserwować podczas rozgrywki. Łącznie musimy przemierzyć dziesięć etapów: poza słynnym lasem zwiedzimy też m.in. fabrykę słodyczy i muzeum. Happy Tree Friends: False Alarm zostało stworzonez myślą o pecetach i konsoli Xbox 360 i w obu wersjach dostępne jest jedynie w systemie e-dystrybucji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Happy Tree Friends: False Alarm

Klasyfikacja PEGI Happy Tree Friends: False Alarm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Happy Tree Friends: False Alarm

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Happy Tree Friends: False Alarm - zapowiedź
Happy Tree Friends: False Alarm - zapowiedź

Przed premierą 12 maja 2008, 12:15

Co jednak z akcją? Otóż w zabawie pojawi się wiele dźwigni uruchamiających jakiś mechanizm (np. przesuwający kładkę, po której można bezpiecznie przejść) i przycisków otwierających drzwi czy wyłączających prąd. Niestety, nierzadko użytkownik na przeanalizowanie wszystkiego, co się dookoła dzieje, będzie miał niewiele czasu, dlatego każdy level ma rozpoczynać się od krótkiego „rzutu okiem” na otoczenie, ułatwiającego zlokalizowanie niebezpiecznych miejsc. Zaliczenie danego poziomu i uzyskanie odpowiedniej liczby punktów pozwoli na zdobycie medalu. Zebranie trzydziestu (a więc ukończenie każdego poziomu) przynajmniej brązowych gwarantuje odblokowanie bonusu w postaci ekskluzywnego odcinka serialu Happy Tree Friends.

PC
X360