Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2008, 11:35

autor: Vercetti

Producent przygód Jamesa Bonda czuwa nad Ojcem Chrzestnym 2

Choć o planach stworzenia drugiej odsłony Ojca Chrzestnego mówiono już w lutym 2006 r., odpowiedzialne za jego produkcję studio EA Redwood Shores dotychczas konsekwentnie milczało na temat swojego dziecka, skupiając się w zamian na promocji survival horroru Dead Space.

Choć o planach stworzenia drugiej odsłony Ojca Chrzestnego mówiono już w lutym 2006 r., odpowiedzialne za jego produkcję studio EA Redwood Shores dotychczas konsekwentnie milczało na temat swojego dziecka, skupiając się w zamian na promocji survival horroru Dead Space. Fakt, że The Godfather 2 jest jednak w fazie developingu, potwierdził na wczorajszym spotkaniu z inwestorami John Riccitiello z koncernu Electronic Arts.

Producent przygód Jamesa Bonda czuwa nad Ojcem Chrzestnym 2 - ilustracja #1

„Myślę, że to gra, o której tej jesieni będziemy jeszcze sporo mówić” – powiedział przedstawiciel amerykańskiej korporacji. Po chwili dodał także: „Można grać w nią zarówno w stylu ulicznym jak w GTA, ale także użyć widoku z góry niczym w RTS-ie, kontrolując strategię i widząc, co dzieje się w dzielnicach” .

Riccitiello zdradził też, że głównym producentem Godfathera 2 jest Hunter Smith, doświadczony projektant, który udzielał się już przy powstawaniu pierwszej odsłony mafijnego TPP, a wcześniej był zaangażowany m.in. w dwie gry o przygodach Jamesa Bonda - NightFire oraz The World is Not Enough. To on ma zadbać o to, by nowe perypetie rodziny Corleone trafiły do serc graczy i przygotowały grunt pod ewentualne powstanie ostatniej części komputerowej trylogii.