Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Concrete Genie (PS4)

Concrete Genie PS4

Concrete Genie jest przygodową grą akcji stworzoną przez należące do Sony studio PixelOpus. W grze wcielamy się w Asha – chłopca mieszkającego w ponurym nadmorskim miasteczku, który odkrywa, że posiada moc ożywiania malunków wykonanych na ścianach magicznym pędzlem.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Concrete Genie (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

8października2019

8października2019

pudełko PL

9października2019

PSN

Concrete Genie jest przygodową grą akcji stworzoną przez należące do Sony studio PixelOpus (znane głównie z wydanego w 2014 roku Entwined).

Fabuła

W Concrete Genie na platformie PS4 gracze wcielają się w Asha – mieszkającego w klimatycznym, nadmorskim miasteczku chłopca, który odkrywa, iż posiada moc ożywiania wykonanych przez siebie na ścianach malunków.

Mechanika

Concrete Genie jest grą przygodową, w której akcję obserwujemy zza pleców bohatera. Podobnie jak większość produkcji tego typu, tytuł umożliwia przemierzanie i eksplorowanie kolejnych lokacji (w tym np. skakanie po dachach) i rozwiązywanie prostych zagadek. Tym, co wyróżnia Concrete Genie jest jednak rozbudowana mechanika umożliwiająca malowanie, a następnie ożywianie obrazów w celu pokonywania stawianych przez grę wyzwań. Możemy na przykład namalować stworzenie, które swoim ognistym oddechem podpali drewnianą blokadę, albo też takie, które włada elektrycznością i wykorzysta swoją moc do zasilenia mechanizmu kontrolującego zamkniętą bramę.

Malunki wykonujemy, korzystając z gałek analogowych oraz funkcji żyroskopu, w które wyposażony jest pad DualShock 4. Mnogość opcji i pozostawiona graczom dowolność powodują przy tym, że niemal każdy będzie w stanie stworzyć przepiękne, pełne kolorów i życia (dosłownie i w przenośni) dzieło sztuki.

Kwestie techniczne

Concrete Genie w wersji na PS4 charakteryzuje się klimatyczną oprawą graficzną, w której ponure, ale niepozbawione swoistego uroku miasto kontrastuje z niezwykle barwnymi obrazami tworzonymi przez Asha. Dzięki spójnemu i dobrze przemyślanemu stylowi graficznemu, który przywodzi na myśl filmy animowane, kontrast ten nie razi – wręcz przeciwnie, jest umiejętnie wykorzystywany do nadania grze własnej tożsamości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 12+ GB

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,00 PLN

Gry podobne do Concrete Genie

Klasyfikacja PEGI Concrete Genie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS Plus w lutym: Control Ultimate Edition, Destruction AllStars i Concrete Genie
PS Plus w lutym: Control Ultimate Edition, Destruction AllStars i Concrete Genie

wiadomość27 stycznia 2021

Poznaliśmy zawartość kolejnego wydania PS Plus. W lutym do subskrybentów usługi powędrują Concrete Genie, Control Ultimate Edition i Destruction AllStars.

Recenzje Concrete Genie - mały, ale przyjemny exclusive na PS4
Recenzje Concrete Genie - mały, ale przyjemny exclusive na PS4

wiadomość8 października 2019

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje debiutującego dzisiaj Concrete Genie, czyli przeznaczonej wyłącznie na konsolę PlayStation 4 przygodowej gry akcji od studia PixelOpus. Według krytyków, platforma firmy Sony otrzymała kolejny interesujący tytuł ekskluzywny.

Concrete Genie – poznajcie nową grę twórców Entwined
Concrete Genie – poznajcie nową grę twórców Entwined

wiadomość30 października 2017

Znane do tej pory z Entwined studio Pixel Opus przedstawiło swój nowy projekt. Trailer produkcji zatytułowanej Concrete Genie pokazano na konferencji Sony w czasie Paris Games Week.