Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Freedom Force (PC)

Freedom Force PC

Wciel się w wielu najsłynniejszych rysunkowych herosów świata i w ogromnej liczbie walk z tzw. ciemnymi charakterami wykaż się odwagą oraz nieskazitelną wolą walki w obronie wszystkiego co dobre i prawe na Ziemi.

Akcji | widok izometryczny | taktyczne | superbohaterowie

PC Windows
Okładka Freedom Force (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26marca2002

18lipca2002

pudełko PL

Taktyczna gra akcji z elementami cRPG stworzona przez ludzi odpowiedzialnych za powstanie słynnego System Shock 2. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, w roku 1962, czasach największego nasilenia Zimnej Wojny, ciągłego wyścigu zbrojeń, zwiększania ilości rakiet z głowicami nuklearnymi oraz pierwszych ludzkich wypraw kosmicznych. Nasza cywilizacja zaczyna zadawać sobie pytanie - czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Okazuje się, że nie. Na nieszczęście na naszej drodze staje okrutny i zły Lord Dominiom. Dąży on do zdobycia całkowitej władzy nad światem, a tym razem jego celem jest unicestwienie Ziemi. Chce to osiągnąć dzięki wykorzystaniu tajemniczej Energii X. Każdy, kto się z nią zetknie nabiera potężnych, nadprzyrodzonych mocy, typu: super siła, rentgenowski wzrok, itp. Docelowo energia ta miała zostać użyta na notorycznych kryminalistach i przestępcach, by zdestabilizować nasz świat i uczynić go niezdolnym do obrony, jednak dzięki obcym rebeliantom działającym na szkodę Lorda Dominiona, energia ta została użyta również do stworzenia oddziału super bohaterów walczących w obronie Ziemi. Rzecz jasna teraz ich los spoczywa w rękach graczy.

Możemy, więc stworzyć, wyszkolić i poprowadzić do walki zespół czternastu oryginalnych postaci prosto ze świata komiksów. Freedom Force składa się z ponad 23 taktycznych misji. Za każdym razem, gdy rozpoczyna się rozgrywka, gracz decyduje, których bohaterów posłać do walki i kto znajdzie się w drużynie wolności. W momencie, gdy bohaterowie dotrą na miejsce, gra przełącza się w tryb walki taktycznej, który pozwala graczowi na kierowanie postaciami, zależnie od sytuacji i zastosowanej strategii. Pomiędzy misjami gracz porusza się w trybie zarządzania, w którym bohaterowie udają się na treningi i przygotowują do kolejnych misji. W tym trybie można też zdobywać nowych rekrutów do drużyny i przydzielać im specjalne zdolności.

  • W pełni zaimplementowany system zdolności w stylu gier cRPG premiuje najlepszych bohaterów, umożliwiając graczowi żonglerkę statystykami, ulepszanie zdolności bohaterów i poprawianie ich atrybutów. Każdy bohater posiada unikalne zdolności, które w trakcie rozgrywki będą się rozwijać i ewoluować.
  • Tryb wieloosobowy stworzony został z myślą o rozszerzeniach, które pozwolą graczom na stworzenie własnych bohaterów. Do czterech graczy w sieci lokalnej lub Internecie ma szansę walczyć ramię w ramię przeciwko złym mocom albo przeciwnie – przeciwko sobie. Stworzeni bohaterowie mogą być również zaimportowani do rozgrywki pojedynczej.
  • Całe miasto Nowy Jork zostało w pełni odtworzone wraz z takimi miejscami jak Central Park, Empire State Builing czy Statua Wolności.
  • Pierwsza gra na PC, wprowadzająca komiksowych bohaterów do świata role-playing.
  • Ponad 25 unikalnych bohaterów i antybohaterów, z których każdy posiada własny głos, charakter i atrybuty.
  • Dynamiczny, trójwymiarowy engine walki i w pełni interaktywna sceneria.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Freedom Force

Klasyfikacja PEGI Freedom Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Freedom Force

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Freedom Force - recenzja gry
Freedom Force - recenzja gry

Recenzja 21 sierpnia 2002, 12:19

No i wreszcie na koniec ostatni plusik - bardzo ciekawa, świeża konwencja, w jakiej to wszystko podano. Autorzy świadomie parodiują styl amerykańskich komiksów z lat 50-tych. Narrator podniosłym głosem wygłasza patetyczne frazy, bohaterowie ruszają do boju „za honor i ojczyznę”, nawet zwykły blok to „dumnie stojący budynek, ognisko domowe dla prawowitych amerykanów”. Komunistyczni żołnierze giną „za mateczkę Rosję”, zmutowane owady nacierają, bohaterowie strzelają laserowym wzrokiem – mam nadzieję, że łapiecie co mam na myśli. Oczywiście było to ze strony twórców gry zagranie dość ryzykowne, bo w końcu kto teraz wierzy w takie bzdury. Ale... o dziwo się udało. Gracz szybko zauważa puszczone do niego oko i po prostu świetnie się bawi widząc komunistycznego szpiega w wielkiej futrzanej czapie, walonkach i z czerwoną gwiazdą na czole. Autorzy pozostają wierni komiksowej konwencji do końca, co im się chwali – uderzenia symbolizowane są przez dymki („zap”, „bam”, „kaboom”). Fabułę poznajemy dzięki przygotowanym na engine scenkom. Wszystkie plansze statyczne przypominają kartki z komiksów Marvela.