Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2022, 09:32

autor: Kamil Kleszyk

Drama w Call of Duty Warzone; developerzy gry oskarżeni o plagiat

Call of Duty: Warzone na dobre wystartowało z 4. sezonem rozgrywek. Spośród wielu nowości do gry trafiły unikalne skórki dla operatorów. Niestety, jedna z nich bardzo mocno przypomina dzieło pewnego internauty.

Twórcy Call of Duty: Warzone w kolejnym, czwartym już sezonie rozgrywek przygotowali dla graczy wiele ciekawych nowości, na czele z licznymi skórkami dla operatorów. Najnowsza aktualizacja wprowadza więc m.in. Arnolda Schwarzeneggersa z filmu Terminator 2, czy nieco bardziej przyjemnego dla oka, włochatego psiaka rasy samojed. Problem w tym, że ten ostatni mógł zostać wykorzystany bez zgody autora projektu.

Plagiat?

Jeden z internautów o nicku sailin, twierdzi, że skórka Loyal Samoyed do Call of Duty: Warzone została splagiatowana i oparta na koncepcji, którą stworzył jeszcze w 2019 roku. Wtedy to artysta umieścił swoją pracę na stronie ArtStation. Być może ta zbyt mocno zainspirowała, któregoś z twórców odpowiedzialnych za dodatki do popularnej sieciowej strzelanki.

Dowody mówią same za siebie

Wygląda na to, że sailin rzeczywiście ma rację, iż on jest oryginalnym twórcą bojowego psiaka. Na dowód tego opublikował na swoim Twitterze post (możecie zobaczyć go poniżej), do którego dołączył grafiki porównujące własny projekt z tym, który został wykorzystany w Call of Duty: Warzone.

Załatwiają sprawę w białych rękawiczkach

Trzeba przyznać, że obie prace są do złudzenia podobne. Oczywiście nie możemy ferować wyroków, póki nie znamy wszystkich informacji, ale być może coś jest na rzeczy, bowiem Raven Software po cichu usunęło kłopotliwą grafikę ze swojej strony internetowej.

Warto dodać, że poszkodowany skontaktował się w tej sprawie z twórcami. Według informacji jakie przekazał, otrzymał odpowiedź. Niestety nie wiemy jakiej treści ona była.

Ale to już było…

Co ciekawe, to nie pierwszy raz gdy Activision Blizzard zostało pozwane za plagiat. W 2021 roku, fotograf Clayton Haugen zarzucił firmie, że jeden z operatorów do złudzenia przypomina postać na zdjęciach, które zrobił jednej z cosplayerek. Kilka miesięcy później mężczyzna zawarł ugodę z wydawcą (via Bloomber Law).

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej