Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2022, 09:02

autor: Adrian Werner

Battlefield 2042 dziś otrzyma aktualizację 1.2 z ulepszoną mapą Kalejdoskop

W ramach sezonu 1. lada moment Battlefield 2042 otrzyma aktualizację 1.2, która wprowadzi m.in. ulepszoną mapę Kalejdoskop oraz nowe modele dla części specjalistów.

Dzisiaj zadebiutuje kolejna aktualizacja do gry Battlefield 2042. Patch oznaczony będzie numerem 1.2 i przyniesie sporo zmian oraz nowości, w tym:

  1. Gruntownie przebudowaną mapę Kalejdoskop, co obejmuje m.in. pozycje flag, ukształtowanie terenu i wprowadzenie dodatkowych osłon. Zmiany mają uczynić rozgrywkę płynniejszą i bardziej różnorodną.
  2. Zmienione modele części specjalistów, tak aby wyglądali bardziej poważnie. Więcej o tym przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości na ten temat.
  3. Działka 30 mm na RAH-68 Huron i YG-99 Hannibal będą przegrzewały się szybciej, dzięki czemu nie powinny już tam mocno dominować bitew.
  4. W grze pojawi się strona „Profil gracza i Statystyki” pozwalająca analizować nasze osiągnięcia oraz postępy.
  5. Ulepszony zostanie system asysty sterowania na padach, tak aby łatwiej było śledzić ruchome cele.
  6. Nie zabraknie także licznych poprawek błędów.
Battlefield 2042 dziś otrzyma aktualizację 1.2 z ulepszoną mapą Kalejdoskop - ilustracja #1
Aktualizacja 1.2 wprowadzi do gry m.in. profil gracza.

Powyższa zmiany to tylko najważniejsze nowości. Pełną listę ulepszeń znajdziecie we wpisie na oficjalnej stronie gry.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Gra trafiła równocześnie na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5.

BF2042 zadebiutowało w fatalnym stanie technicznym, co spowodowało, że szybko stracił większość graczy. Długie miesiące naprawiania produkcji w końcu zaczęły jednak przynosić rezultaty. Projekt raczej nie ma już szans na odzyskanie dawnej popularności, ale na Steamie populacja graczy uległa ostatnio zwiększeniu i wydaje się, że ustabilizowała się na przyzwoitym poziomie z dniowymi rekordami aktywności przekraczającymi 5 tys. osób bawiących się równocześnie.

Powoli poprawia się również odbiór gry. Na Steamie wśród ocen graczy z ostatnich 30 dni 52% było pozytywnych, podczas gdy wśród wszystkich recenzji użytkowników od dnia premiery odsetek pozytywnych wynosi jedynie 29%.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield