Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2017, 15:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

IGN przejął Humble Bundle

Humble Bundle zostało przejęte przez IGN Entertainment, wydawcę popularnego serwisu IGN. Transakcja ma pomóc w dalszym rozwoju Humble Bundle i zbieraniu jeszcze większych kwot pieniędzy na cele charytatywne.

IGN przejął Humble Bundle - ilustracja #1

Z pewnością większość z Was wie, czym jest Humble Bundle. Jeżeli jednak ostatnie lata spędziliście na obcej planecie bez dostępu do ziemskich informacji ze świata gier, to przypominamy, że w ogólnych założeniach jest to inicjatywa, w ramach której za niewielkie pieniądze kupujemy rozmaite paczki gier, książek czy oprogramowania, dzieląc wpłaty na deweloperów/wydawców/autorów, organizatorów akcji oraz fundacje charytatywne. Z czasem Humble Bundle dorobiło się własnego sklepu, w którym część kwoty od każdej sprzedaży również przekazywana jest na cele charytatywne, a do tego dochodzi jeszcze Humble Monthly. W tym przypadku za kilkanaście dolarów miesięcznie wykupuje się abonament, w ramach którego otrzymuje się kilka gier. Oczywiście część zysków ze sprzedaży również wędruje do organizacji charytatywnych.

Serwis IGN, a właściwie to grupa IGN Entertainment należąca od kilku lat do firmy Ziff Davis (jedna z komórek j2 Global), przejął Humble Bundle. W opublikowanym komunikacie nie podano żadnych konkretów, jeśli chodzi o samą transakcję, ale zapewniono, że Humble Bundle zachowa dotychczasowy zespół, biuro i kulturę pracy – IGN ma służyć tylko pomocą i zasobami, ale nie będzie się mieszał w samą działalność.

Dzięki transakcji Humble Bundle ma się jeszcze bardziej rozwinąć i zbierać więcej pieniędzy na cele charytatywne. Co ciekawe, przez siedem lat działalności udało się na nie przekazać 106 milionów dolarów, które otrzymano od ponad 10 milionów osób. Trzymamy więc kciuki za dalszy rozwój tej zacnej inicjatywy i czekamy na kolejne świetne paczki gier.