Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2017, 10:35

autor: Góral

Playerunknown's Battlegrounds - ponad 320 tysięcy zbanowanych osób

Od momentu premiery gry Playerunknown's Battlegrounds we Wczesnym Dostępie na Steamie zbanowano ponad 320 tysięcy nieuczciwych graczy. Ponadto poznaliśmy nowe wyniki popularności produkcji (2,3 miliona osób grających jednocześnie).

Playerunknown's Battlegrounds - ponad 320 tysięcy zbanowanych osób - ilustracja #1

Jak każda gra przeznaczona do zabawy w multiplayerze, tak i Playerunknown's Battlegrounds ma problemy z oszustami. Do walki z nimi deweloperzy wykorzystują system BattlEye, znany z takich tytułów jak Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czy Conan Exiles. Na oficjalnym profilu zabezpieczeń w serwisie społecznościowym Twitter poinformowano, że od momentu premiery popularnej gry battle royale w marcu bieżącego roku zbanowano ponad 322 tysiące nieuczciwych graczy. To dużo więcej niż miesiąc temu, kiedy to dowiedzieliśmy się o 150 tysiącach zbanowanych graczy. Obecnie dziennie wyłapywanych jest od 6 do 13 tysięcy oszustów, choć ostatnio w ciągu zaledwie 24 godzin złapano blisko 20 tysięcy. Zdecydowana większość z nich pochodzi z Chin. Playerunknown's Battlegrounds zyskuje na popularności w szalonym tempie, więc nic dziwnego, że pociąga to za sobą wzrost oszustów. Jak jednak widać udaje się z nimi całkiem skutecznie walczyć.

Setki tysięcy banów w Playerunknown's Battlegrounds / Źródło: BattlEye
Setki tysięcy banów w Playerunknown's Battlegrounds / Źródło: BattlEye
Playerunknown's Battlegrounds w skrócie:
  • gra typu battle royale na komputery osobiste;
  • sprzedała się w liczbie ponad 16 mln egzemplarzy;
  • ostatnio w szczytowym momencie bawiło się nią prawie 2,3 mln osób naraz.

Przy okazji warto wspomnieć o kolejnym rekordzie produkcji. Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o niebywałym wyczynie – 2 milionach osób bawiących się tytułem w tym samym czasie na Steamie. Wynik ten został jednak pobity i już niewiele brakuje do przekroczenia liczby 2,3 miliona graczy. Konkurencja, jak widać na poniższym zrzucie ekranu, została po prostu zmiażdżona i chyba nieprędko doczekamy się projektu, który będzie w stanie nawiązać pod tym względem walkę z Playerunknown's Battlegrounds.

Prawie 2,3 miliona osób grających w tym samym momencie.
Prawie 2,3 miliona osób grających w tym samym momencie.

Przypominamy też, że przed kilkoma dniami sprzedaż gry przekroczyła 15 milionów egzemplarzy, aczkolwiek rezultat ten również jest już nieaktualny, gdyż Steam Spy obecnie informuje o ponad 16 milionach graczy. Playerunknown's Battlegrounds dostępne jest w ramach Wczesnego Dostępu na Steamie. W tym roku projekt ukaże się też na konsoli Xbox One.