Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2017, 10:43

autor: Góral

Age of Empires: Definitive Edition nie ukaże się w tym miesiącu

19 października na komputerach osobistych miała ukazać się strategia Age of Empires: Definitive Edition. Deweloperzy postanowili jednak jeszcze nad nią popracować, więc na premierę poczekamy kilka miesięcy dłużej.

Age of Empires: Definitive Edition nie ukaże się w tym miesiącu - ilustracja #1

Kilka miesięcy temu firma Microsoft zapowiedziała Age of Empires: Definitive Edition – odświeżoną wersję słynnej strategii z 1997 roku. Produkcja miała zadebiutować 19 października bieżącego roku na komputerach osobistych, ale tak się nie stanie. Deweloper opublikował krótki komunikat, w którym wyjaśnił, że nie będzie to zwykły remaster. Twórcy starają się zrobić grę taką, jaką ją zapamiętali, a nie taką, jaka była faktycznie. Czasy się bowiem zmieniły, więc rozgrywka zostanie odpowiednio zmodernizowana, by jednocześnie była nowoczesna, ale też zachowała ducha oryginału. W związku z tym, tytuł ukaże się najpewniej w pierwszych miesiącach 2018 roku. Pewnym zadośćuczynieniem za obsuwę będzie zaproszenie „tysięcy graczy” do zamkniętych beta-testów. Pomogą oni dopracować Age of Empires: Definitive Edition – zarówno kampanię singleplayer, jak i multiplayer.

Age of Empires: Definitive Edition w skrócie:
  • odświeżona wersja kultowej produkcji z 1997 roku;
  • ukaże się w 2018 roku;
  • zaoferuje poprawioną grafikę, nową ścieżkę dźwiękową oraz nieco zmodernizowaną rozgrywkę.

Age of Empires: Definitive Edition oferować ma przede wszystkim ulepszoną grafikę – od rozdzielczości 4K aż po możliwość dowolnego przybliżania kamery. Ponadto ścieżka dźwiękowa zostanie nagrana od nowa oraz doczekamy się zmodernizowanego interfejsu gracza. Jeżeli chodzi o pozostałą zawartość, to otrzymamy wszystko, co znajdowało się w podstawowej wersji Age of Empires oraz w dodatku Rise of Rome, a kampania zostanie nieco rozbudowana.

Od jakiegoś czasu trwają zamknięte beta-testy produkcji. Jak wspomniałem w pierwszym akapicie, wkrótce zostaną do nich zaproszeni kolejni gracze. Jeżeli chcecie się załapać, to wystarczy, że udacie się w to miejsce i dokonacie rejestracji, a być może się Wam poszczęści.