Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 09:15

autor: Vergil

Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery; Age of Empires II i III doczekają się odświeżonych wersji

Oficjalna zapowiedź czwartej odsłony cyklu Age of Empires to nie jedyna dobra wiadomość, jaką Microsoft przygotował na tegoroczne targi gamescom z myślą o fanach serii. Podzielono się bowiem datą premiery Age of Empires: Definitive Edition oraz ujawniono, że druga i trzecia gra spod tego szyldu doczekają się odświeżonych wersji.

Oprócz oficjalnej zapowiedzi czwartej odsłony cyklu Age of Empires, Microsoft przygotował jeszcze dwa duże ogłoszenia związane z tą serią na tegoroczne targi gamescom. Zacznijmy od tego, że Age of Empires: Definitive Edition, które ujrzało światło dzienne podczas czerwcowego E3, doczekało się oficjalnej daty premiery – produkcja ma zadebiutować 19 października bieżącego roku. Premierę poprzedzą zamknięte beta-testy, które wystartują już jutro - chętni na wzięcie w nich udziału powinni udać się w to miejsce i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Pozostali mogą natomiast rzucić okiem na pachnący świeżością zwiastun rozpoczynający się od kultowego „Wololo!”.

Zmiany wprowadzone w Age of Empires: Definitive Edition nie ograniczą się do nowej oprawy graficznej. Autorzy pochylili się między innymi nad animacjami ataków i destrukcją budynków, które będziemy równać z ziemią w bardziej widowiskowy sposób; pozwolą nam także przybliżać kamerę, by mieć lepszy ogląd sytuacji panującej na polu bitwy, oddadzą w nasze ręce nowy interfejs, a zmaganiom będzie towarzyszył odświeżony, orkiestralny soundtrack.

To jeszcze nie koniec – gigant z Redmond potwierdził bowiem, że w jego planie wydawniczym znajdują się również „ostateczne edycje” Age of Empires II i Age of Empires III, nad którymi pieczę sprawuje ekipa Forgotten Empires (odpowiedzialna także za stworzenie remake'u „jedynki”). Również te produkcje mają doczekać się odświeżonej szaty graficznej i szeregu mniejszych lub większych usprawnień, aczkolwiek na tym kończą się ujawnione przez deweloperów informacje.

Fani serii powinni zatem być usatysfakcjonowani – nawet jeśli Age of Empires IV nie sprosta ich oczekiwaniom, zawsze będą mogli wrócić do którejś z wcześniejszych części serii, poddanych zabiegom upiększającym i uwspółcześniającym.

Patrząc na obrazki takie jak powyższy, nie sposób nie wrócić wspomnieniami do czasów, w których zarywaliśmy całe noce, podziwiając podobne widoki. - Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery; Age of Empires II i III doczekają się odświeżonych wersji - wiadomość - 2017-08-23
Patrząc na obrazki takie jak powyższy, nie sposób nie wrócić wspomnieniami do czasów, w których zarywaliśmy całe noce, podziwiając podobne widoki.