Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 09:19

autor: Adrian Werner

Fear Effect Reinvented - zapowiedziano remake klasyka z PlayStation

Studia Sunshee i Forever Entertainment zapowiedziały remake klasycznego Fear Effect z pierwszego PlayStation. Projekt nazwany został Fear Effect Reinvented i trafi w przyszłym roku na PC oraz konsole Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch.

FEAR EFFECT REINVENTED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sunshee i Forever Entertainment
  2. Wydawca: Square Enix Collective
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 2018 r.

Square Enix Collective, czyli dział japońskiej firmy koncentrujący się na wydawaniu projektów małych deweloperów, zapowiedziało Fear Effect Reinvented. Pod tym tytułem kryje się remake klasycznej przygodowej gry akcji, wydanej w 2000 roku na pierwszą generację konsoli PlayStation. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Nad grą pracuje studio Sunshee, czyli ten sam zespół, który obecnie jest w trakcie tworzenia kontynuacji cyklu, zatytułowanej Fear Effect Sedna. Ta produkcja również ukaże się w przyszłym roku, ale trafi do sprzedaży wcześniej niż remake. Warto dodać, że oba projekty powstają we współpracy z gdyńską firmą Forever Entertainment.

Fear Effect Reinvented - zapowiedziano remake klasyka z PlayStation - ilustracja #1

Autorzy na razie wypuścili tylko krótki teaser Fear Effect Reinvented, ale pokazuje on, że deweloperzy zamierzają pozostać wierni kreskówkowemu stylowi graficznemu, który wydatnie przyczynił się do sukcesu pierwowzoru.

W wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.biz, twórcy obiecali, że nie będzie to prosty remake. Celem deweloperów jest unowocześnienie elementów, które najbardziej tego wymagają. Oznacza to przede wszystkim zmiany w systemie sterowania, gdyż ten z pierwowzoru doprowadziłby dzisiaj większość graczy do rozpaczy. Autorzy zachowają jednak opcję zabawy na starym schemacie sterowania dla tych fanów, którzy pragną przypomnieć sobie dawne trudy.

  1. Sunshee – oficjalna strona studia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Fear Effect

Fear Effect