Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 09:28

autor: Kamil Zwijacz

2K Games świętuje dziesięciolecie serii BioShock

Wczoraj pierwsza część serii BioShock obchodziła swoje 10. urodziny. Z tej okazji firma 2K Games zapowiedziała specjalną edycję kolekcjonerską oraz przeceniła gry z tego cyklu.

10 lat minęło, jak jeden dzień. - 2K Games świętuje dziesięciolecie serii BioShock - wiadomość - 2017-08-22
10 lat minęło, jak jeden dzień.

Wczoraj minęło 10 lat od momentu premiery pierwszego BioShocka. W związku z tym firma 2K Games postanowiła przypomnieć nam o uznanym cyklu, szykując kilka atrakcji. Przede wszystkim zapowiedziano specjalną edycję kolekcjonerską, która ukaże się 14 listopada bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Możecie ją zamawiać przedpremierowo za 199,99 dolarów (około 728 zł) w sieci sklepów GameStop i bezpośrednio u 2K. Główną atrakcją BioShock 10th Anniversary Collector's Edition jest widoczna na dole 11-calowa figurka Big Daddy’ego i Little Sister. Oprócz tego w pudełku znajdzie się wydany w zeszłym roku pakiet BioShock: The Collection i numerowany certyfikat.

BioShock w skrócie:
  • seria gier łączących elementy RPG z FPS;
  • pierwsza część ukazała się 21 sierpnia 2007 roku;
  • ostatnią odsłoną jest BioShock Infinite z 2013 roku.

Oprócz tego na YouTubie wystartował specjalny kanał poświęcony BioShockowi, na którym możecie obejrzeć zwiastuny, rozgrywkę itd. Ponadto na poszczególnych platformach sprzętowych seria doczekała się promocji. Posiadacze konsoli Xbox One kupią BioShock: The Collection za 119,50 zł, na PlayStation 4 pakiet nabędziecie w cenie 79 zł, a na Steamie BioShock Remastered i BioShock 2 Remastered kupicie za 6,59 euro każdy (około 28 zł), natomiast BioShock Infinite wyceniono na 7,49 euro (około 32 zł). Promocja potrwa do końca sierpnia na konsolach i do 28 sierpnia na PC-tach.

Dodatkowo, jeżeli akurat przebywacie w Stanach Zjednoczonych, to 2 września, podczas imprezy PAX West, odbędzie się urodzinowe wydarzenie BioShock 10th Anniversary: Return to Rapture.

Figurka dodawana do BioShock 10th Anniversary Collector's Edition. - 2K Games świętuje dziesięciolecie serii BioShock - wiadomość - 2017-08-22
Figurka dodawana do BioShock 10th Anniversary Collector's Edition.

Najpewniej doskonale wiecie o co chodzi w BioShocku, jednak na koniec wypada przypomnieć kilka rzeczy. Jest to cykl pierwszoosobowych gier akcji, łączących elementy RPG ze strzelankami. W poszczególnych odsłonach poznajemy losy różnych postaci. W jedynce śledziliśmy poczynania niejakiego Jacka, który w wyniku katastrofy lotniczej trafił do podwodnego miasta Rapture. W dwójce ponownie odwiedziliśmy to miejsce, ale tym razem jako słynny Big Daddy – czyli potężny strażnik dziewczynek zbierających substancję ADAM. W BioShock Infinite opuściliśmy znaną już lokację i udaliśmy się do podniebnej metropolii Columbia, gdzie jako detektyw Booker DeWitt staraliśmy się uratować kobietę o imieniu Elizabeth.

Wszystkie odsłony cyklu okazały się bardzo udanymi produkcjami, które na stałe zapisały się w historii branży gier wideo, a dodatkowo odniosły wielki sukces komercyjny, rozchodząc się w ponad 25 milionach egzemplarzy.