Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2015, 13:25

BioShock Infinite - sprzedaż przekroczyła 11 mln egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że sprzedaż cyklu BioShock przekroczyła pułap 25 milionów egzemplarzy, z czego 11 mln przypada na najnowszą jego odsłonę, czyli BioShock Infinite.

BioShock Infinite to najpopularniejsza odsłona cyklu. - BioShock Infinite - sprzedaż przekroczyła 11 mln egzemplarzy, - wiadomość - 2015-05-31
BioShock Infinite to najpopularniejsza odsłona cyklu.

Podczas trwającej właśnie imprezy Technology, Media, & Telecom Conference, prezes firmy Take-Two Interactive, czyli Strauss Zelnick, poinformował, że seria BioShock sprzedała się do tej pory w ponad 25 mln egzemplarzy. Z tej liczby aż 11 mln przypadło na najnowszą odsłonę, czyli wydane w 2013 r. BioShock Infinite, co czyni z niej najpopularniejszą grę z tego cyklu. Warto zauważyć, że rok temu łączna sprzedaż serii wynosiła 15 mln egzemplarzy, co pokazuje jej niesłabnąca popularność.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży sprawiają, że wydawca ma zamiar w przyszłości dalej rozwijać tę markę. W zeszłym roku szef odpowiedzialnego za BioShock oraz BioShock Infinite Irrational Games, czyli Ken Levine, zamknął to studio. Dlatego cykl będzie kontynuowany przez zespół 2K Marin, który opracował BioShock 2 oraz The Bureau: XCOM Declassified.

Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się ujawnienia kolejnej odsłony cyklu. Kilka dni temu 2K Games zaczęło publikować wskazówki odnośnie nowego wysokobudżetowego projektu, ale gdy wypuszczono wystarczająco dużo materiałów oczywistym się stało, że najprawdopodobniej chodzi o następną część serii XCOM. Na pokazanie czegokolwiek z nowego BioShocka jest chyba jeszcze za wcześnie.

  1. BioShock – oficjalna strona serii