Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 maja 2015, 14:01

Biz Builder Delux – strategia studia Kairosoft trafiła na kolejne urządzenia

Najnowszą strategią na iOS autorstwa specjalizującego się w tym gatunku studia Kairosoft stała się urocza gra zatytułowana Biz Builder Delux. Wcześniej produkcja zadebiutowała na Androidzie.

Studio Kairosoft kontyuuje misję zagospodarowania każdej możliwej tematyki, która może lec u podstawy mobilnych strategii ekonomicznych. Wydane właśnie na iOS Biz Builder Delux nie ogranicza nas do jednego biznesu – zamiast tego pozwala otworzyć kilka różnych interesów w jednym mieście.

Produkcja już kilka miesiecy temu zadebiutowała na Androidzie. Na obu systemach kosztuje ok. 15 złotych i stanowi grę premium, a więc pozbawiona jest mikropłatności.

Tym razem autorzy pozwolili nam rozpostrzeć biznesowe skrzydła. Wcielamy się w inwestora, który musi otworzyć w mieście szereg różnorodnych interesów i zadbać, aby przynosiły one zyski. Dołączono do tego niektóre elementy zarządzania miastem, co w sumie tworzy najbardziej rozbudowaną ekonomicznie grę w dorobku Kairosoft.

Zaczynając zabawę możemy otworzyć sklep z grami, restaurację fast-foodową oraz butik z drogą odzieżą. Wraz z rozwojem kariery otwierają się przed nami możliwości zainwestowania w m.in. księgarnię, bar z makaronami, piekarnię, muzeum oraz stragany uliczne. Niezależnie od prowadzonego biznesu musimy zadbać o odpowiednią lokalizację, zatrudnić obsługę, dostarczyć towary i wymyślać sposoby na zwiększenie zainteresowania klientów. Trzeba także szkolić pracowników oraz prowadzić badania naukowe.

Biz Builder Delux posiada bardzo rozbudowany system ekonomiczny. Naszym głównym zadaniem jest oczywiście zarabianie pieniędzy, więc trzeba odpowiednio zbilansować przychody z wydatkami, taka by nasza firma nie zbankrutowała. Początkowo zapanowanie nad firmą jest proste, ale wraz ze wzrostem ilości biznesów staje się to coraz trudniejsze i sprawne zarządzanie imperium sprzedawczo-usługowym stanowi spore wyzwanie.

Wszystko to ukazano w typowej dla Kairosoft stylistyce retro. Zarówno postacie, jak i lokacje wykonano w pełnej dużych pikseli stylistyce retro, a cała rozgrywka ukazywana jest z kamery izometrycznej.