Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2015, 16:10

Devastated Dreams - nowy horror twórcy Neverending Nightmares

Autor udanego horroru Neverending Nightmares zapowiedział Devastated Dreams, czyli kolejną przygodową grę akcji utrzymaną w klimacie grozy. Kampania opowie o walce młodej dziewczyny z demonami z mitologii filipińskiej.

Znany z Neverending Nightmares oraz Retro/Grade niezależny deweloper Matt Gilgenbach pracuje nad kolejnym projektem w postaci horroru zatytułowanego Devastated Dreams. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety i ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Matt Gilgenbach lubi czerpać inspiracje do gier z własnego życia i tak też jest w przypadku Devastated Dreams. Jego żona obecnie spodziewa się kolejnego dziecka i twórca wziął związane z tym wątpliwości oraz niepokoje i na ich podstawie opracował elementy grozy, jakie napotka gracz podczas zabawy. Dodał do tego wrażenia z wizyty u rodziny swojej małżonki, kiedy to spędził kilka dni w pozbawionej prądu wiosce na terenie Filipin.

Podczas zabawy wcielimy się w młodą kobietę imieniem Angel, która podejrzewa, że jest w ciąży. W trakcie kampanii będzie musiała znaleźć sposób na przetrwanie konfrontacji z demonami pochodzącymi z mitologii filipińskich, która pełna jest potworów żerujących na dzieciach, w tym także tych nienarodzonych. Autor obiecuje, że gra posiadać będzie znacznie bardziej rozbudowany scenariusz niż jego wcześniejsze dzieła, choć wciąż wiele elementów fabuły będziemy mogli zinterpretować na wiele sposobów.

W trakcie kampanii zwiedzimy ponure lokacje, w większości wzorowane na autentycznych miejscach znajdujących się na terenie Filipin. Wśród nich znajdziemy m.in. zniszczone przez huragan miast portowe Tacloban oraz pełne zmumifikowanych zwłok jaskinie Kabayan. Pod względem rozgrywki Devastated Dreams ma być przygodową grą akcji, w które zajmiemy się głównie eksploracją, rozwiązywaniem zagadek oraz unikaniem potworów. Dziewczyna nie będzie do końca bezbronna, ale najczęściej lepszym pomysłem ma być ucieczka niż próba bezpośredniej walki z wrogami.

Grafika zostanie wykonana w większości czarnobiałej stylistyce. Oprawa wizualna będzie dwuwymiarowa, ale silnik gry posiadać ma dynamiczny system oświetlenia i światło odegra kluczową rolę podczas rozgrywki. Ponadto produkcja pozbawiona będzie jakichkolwiek widocznych elementów interfejsu.

  1. Devastated Dreams – oficjalna strona gry