Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 10:04

autor: Vergil

Zapowiedziano kolejną odsłonę cyklu Anno - poznajcie Anno 1800

Tegoroczne targi gamescom okazują się nie lada gratką dla miłośników gier strategicznych. Firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała Anno 1800, nad którym pracuje ekipa Blue Byte. Jak sugeruje tytuł, produkcja zabierze nas w podróż w czasy XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej.

Cykl Anno może się pochwalić pokaźnym gronem fanów z całego świata, zatem nic dziwnego, że firma Ubisoft nieustannie dba o jego rozwój. Jego ostatnia odsłona, czyli Anno 2205, zadebiutowała niemal dwa lata temu – czas najwyższy, by gracze po raz kolejny przybili do nowych brzegów i przyjęli na swoje barki obowiązki zarządców zamorskich kolonii.

A pozwoli im na to zapowiedziane przez Ubisoft Anno 1800, które trafi na komputery zimą 2018 roku. Pieczę nad grą sprawuje studio Ubisoft Blue Byte – oprócz tej popularnej serii, w portfolio zespołu znajdują się między innymi bestsellerowi Settlersi. Mając na uwadze wcześniejsze dokonania deweloperów (a przynajmniej większość z nich), o jakość zapowiedzianej produkcji chyba możemy być spokojni.

XIX wiek to nie tylko rewolucja przemysłowa - to także okres wielkich odkryć naukowych i geograficznych. Nowa epoka to nowe wyzwania dla każdego, kto zdecyduje się zbudować od podstaw wirtualną metropolię. - Zapowiedziano kolejną odsłonę cyklu Anno - poznajcie Anno 1800 - wiadomość - 2017-08-22
XIX wiek to nie tylko rewolucja przemysłowa - to także okres wielkich odkryć naukowych i geograficznych. Nowa epoka to nowe wyzwania dla każdego, kto zdecyduje się zbudować od podstaw wirtualną metropolię.

Jak można zobaczyć na pierwszym materiale z rozgrywki, opublikowanym przez niemiecki serwis Gamestar, zabawa będzie się zasadzać na schemacie charakterystycznym dla cyklu, toteż gracze po raz kolejny będą mogli udowodnić swoje umiejętności jako władcy, którzy stworzą od zera dobrze prosperujące metropolie. Do ich zadań będzie należeć nie tylko wznoszenie nowych budynków i planowanie sieci logistycznych, lecz również zwalczanie rywali – niezależnie od tego, czy to poprzez dyplomację, handel, czy wreszcie na drodze wojny. Oprócz rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza autorzy obiecują tryb gry dowolnej oraz odpowiednio złożony multiplayer. I... to by było na tyle, przynajmniej jeśli chodzi o samą grę.

Zapowiedzi towarzyszyło ujawnienie światu Anno Union, czyli programu stworzonego z myślą o najbardziej oddanych fanach serii. Dołączenie do niego gwarantuje dostęp do najświeższych wiadomości dotyczących cyklu, a także możliwość zajrzenia za kulisy produkcji. Co więcej, dzięki niemu gracze będą mogli brać udział w procesie tworzenia kolejnych gier poprzez dzielenie się uwagami, głosowanie nad elementami rozgrywki oraz branie udziału w przedpremierowych testach. Chętni powinni udać się pod ten adres.

Jako ciekawostkę należy dodać, że premiera Anno 1800 zbiegnie się z dwudziestymi urodzinami serii. Marka została bowiem zapoczątkowana w 1998 roku przez ciepło przyjęte Anno 1602. Gra dochowa też niepisanej tradycji, zgodnie z którą kolejne odsłony cyklu są nazywane w taki sposób, by suma cyfr składających się na obecną w tytule datę wynosiła dziewięć.

TWOIM ZDANIEM

Która z zapowiedzianych na targach gamescom 2017 strategii wzbudziła Twoje największe zainteresowanie?

Age of Empires IV
74,2%
Anno 1800
20,6%
Jurassic World: Evolution
5,3%
Zobacz inne ankiety