Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 20:55

autor: luckie

Zapowiedziano Age of Empires: Definitive Edition – zapisz się do bety multiplayera

Kultowe Age of Empires z 1997 roku doczeka się odświeżonej wersji. Age of Empires: Definitive Edition zaoferuje rozdzielczość 4K, orkiestrową ścieżkę dźwiękową, zmodernizowany interfejs i więcej.

Age of Empire powraca w 4K. - Zapowiedziano Age of Empires: Definitive Edition – zapisz się do bety multiplayera - wiadomość - 2017-06-17
Age of Empire powraca w 4K.

Ostatnią zapowiedzią na tegorocznym PC Gaming Show było ogłoszenie Age of Empires: Definitive Edition, kompletnie odświeżonej wersji kultowego klasyka wśród RTS-ów, stworzonej specjalnie na 20-lecie serii. Za remaster odpowiada studio Forgotten Empires, autorzy dodatków do Age of Empires II HD. Gra będzie dostępna na PC z multiplayerem opartym na systemie Xbox Live (z Osiągnięciami), a oprócz tego gracze będą mogli bawić się w kampaniach solowych z poprawioną narracją. Zapisy do beta-testów multiplayera mają ruszyć lada moment na oficjalnej stronie produkcji. Pełna wersja zadebiutuje w tym roku na PC (Windows Store).

Age of Empires: Definitive Edition zaoferuje zawartość oryginalnego Age of Empires oraz rozszerzenia Rise of Rome. Oznacza to, że gracze będą mogli poprowadzić do boju 16 starożytnych cywilizacji – pełną ich listę znajdziecie na tej stronie.

Nowa edycja to nie tylko stara zawartość z lepszą grafiką – choć chyba nikt nie będzie narzekał na wsparcie dla rozdzielczości 4K – każdy element gry, w tym m.in. animacje, został stworzony na nowo. Oryginalna produkcja, choć niezwykle lubiana, nie była doskonała. Dlatego Age of Empires: Definitive Edition doczeka się wielu usprawnień technicznych i gameplayowych, w tym zmodernizowanego interfejsu użytkownika. W tle usłyszymy też nagraną na nowo, w pełni symfoniczną ścieżkę dźwiękową.

  1. Oficjalna strona gry Age of Empires: Definitive Edition
  2. Age of Empires: Definitive Edition na stronie producenta