Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2013, 12:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Monster Hunter 4, RuneScape 3, Madden NFL 25) 6/9/13

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży Madden NFL 25, zamówieniach przedpremierowych gry Monster Hunter 4, popularności RuneScape 3, a także kilku klasach postaci do wyboru w The Incredible Adventures of Van Helsing II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fallen Enchantress: Legendary Heroes

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Fallen Enchantress: Legendary Heroes. Dzieło studia Stardock możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 12,58 euro (ok. 54 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Madden NFL 25

Firma Electronic Arts ogłosiła, że gra Madden NFL 25 w pierwszym tygodniu od premiery w Stanach Zjednoczonych sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Według danych wydawcy, czyni to ten tytuł najlepiej sprzedającą się produkcją w sierpniu na rynku amerykańskim. W pierwszym tygodniu gracze spędzili przy Madden NFL 25 łącznie 6 milionów godzin. Gra miała swoją amerykańską premierę 27 sierpnia na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Irrational Games

Studio Irrational Games (BioShock: Infinite) potwierdziło serwisowi Kotaku, że zwolniło ośmiu pracowników, aby usprawnić organizację zespołu. Deweloper zaznacza, że było bardzo trudno podjąć taką decyzję i tak naprawdę „nigdy nie ma dobrego momentu na jej realizację”. Studio rozstaje się jednak ze swoimi pracownikami w dobrej atmosferze i życzy im dalszego rozwoju kariery.

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Studio Neocore Games ujawniło, że w grze The Incredible Adventures of Van Helsing II otrzymamy wiele klas postaci do wyboru. Szczegóły jeszcze nie są znane, ale z pewnością w zakresie wyboru specjalizacji otrzymamy większą swobodę niż w pierwszej części. The Incredible Adventures of Van Helsing II zadebiutuje najwcześniej w 2014 roku wyłącznie na PC.

Monster Hunter 4

Serwis Siliconera donosi, że japońscy gracze złożyli do tej pory ponad milion zamówień przedpremierowych na grę Monster Hunter 4. Dane zostały przedstawione przez blog Sinobi, który zazwyczaj podawał sprawdzone statystyki. Monster Hunter 4 ukaże się 14 września w Japonii na 3DS-ie. Data premiery na Zachodzie nie jest jeszcze znana.

RuneScape 3

Studio Jagex poinformowało, że premiera dużej aktualizacji oznaczonej numerem 3 do gry RuneScape przyciągnęła do tej marki ponad 300 tysięcy nowych graczy, a przeszło 100 tysięcy osób ponownie aktywowało swoje konta. RuneScape to gra MMO działająca w modelu free to play.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Outlast
 2. Paranormal
 3. Splatter
 4. Girl Fight
 5. Rise of Venice
 6. BandFuse: Rock Legends
 7. Saint Seiya: Brave Soldiers
 8. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
 9. Suspension Railroad Simulator 2013
 10. Race the Sun
 11. Basketball Pro Managment 2013
 12. Majesty Gold HD Edition
 13. Saturn 9

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Castle of Illusion HD – zwiastun na premierę
 2. XCOM: Enemy Within – rozgrywka z komentarzem twórców (PL)
 3. FIFA 14 – tryb kariery – trailer
 4. Outlast – zwiastun na premierę
 5. Stronghold: Crusader II – Kalif
 6. Watch Dogs – rozgrywka #2 – 15 minut w Chicago (PL)