Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 12:40

autor: qjin

RuneScape 3 już dostępne

Zgodnie z obietnicą, wczoraj ukazała się znacząca aktualizacja do niezwykle popularnego MMORPG-a zatytułowanego RuneScape. Nowa wersja gry z numerem 3 została stworzona na technologii HTML 5, a także wprowadziła wiele poprawek w mechanice rozgrywki i w oprawie wizualnej.

Wczoraj odbyła się premiera RuneScape 3 - RuneScape 3 już dostępne - wiadomość - 2013-07-23
Wczoraj odbyła się premiera RuneScape 3
RuneScape 3 w skrócie:
  • Technologia Java zastąpiona przez HTML 5
  • Nowa edycja RuneScape to m.in. lepsza grafika, wsparcie dla urządzeń mobilnych, zmiany w interfejsie czy mechanice rozgrywki
  • Według ostatnich danych w grze jest przeszło 200 mln kont
  • Od 22 lipca możecie grać w pełną wersję tej przeglądarkowej gry opartej na modelu F2P

Wczoraj zadebiutowała nowa wersja RuneScape, podobno najpopularniejszej gry MMO, w której odnotowano przeszło 200 milionów zarejestrowanych graczy. Tym samym firma Jagex, deweloper tego przeglądarkowego tytułu, dotrzymała podanego na początku bieżącego miesiąca terminu. Wraz z premierą RuneScape 3 rozpoczęło się wielkie wydarzenie w samej grze – „Battle of Lumbridge”. Inicjatywa powstała dzięki graczom – twórcy zapowiedzieli, że takich akcji w przyszłości będzie więcej, co powinno pozytywnie wpłynąć na jej zawartość, a także przyszłość świata fantasy Gielinor.

”Jednoczesny start RuneScape 3 na całym świecie to wynik ciężkiej pracy, w którą zaangażowany był nasz zespół przez ostatni rok. RuneScape 3 wchodzi w nową erę – zawartości współtworzonej przez graczy, historii, rozgrywki czy technologii. Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani, pisząc kolejny rozdział wspaniałej sagi, jaką jest RuneScape” – tak skomentował premierę trzeciej wersji gry Phil Mansell, producent wykonawczy.

RuneScape to produkcja oparta na modelu biznesowym free-to-play, której pierwotna wersja została stworzona w Javie, a aktualnie – w HTML-u 5 (ze wsparciem dla urządzeń mobilnych). Szerzej o zmianach wprowadzonych przez trzecią edycję przeczytacie w naszym ostatnim newsie. Pierwsza wersja beta gry została udostępniona przez braci Gower w 2001 roku i w ciągu roku zdobyła przeszło milion zarejestrowanych użytkowników. Przez ostatnie lata tytuł rozrósł się do niesamowitego stopnia. Obecnie jest on dostępny w pięciu językach dla graczy ze 190 różnych krajów. Więcej o grze dowiecie się z naszego cyklu Przegląd MMO, a także z poprzednich wiadomości.

Nowa wersja gry to liczne zmiany w rozgrywce i grafice - RuneScape 3 już dostępne - wiadomość - 2013-07-23
Nowa wersja gry to liczne zmiany w rozgrywce i grafice

Gra jest darmowa i uruchomicie ją z poziomu przeglądarki na oficjalnej stronie, której adres znajdziecie poniżej:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.