Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 12:37

autor: Hed

Dark Souls II i Mirror Knight – nowe filmy pokazują walkę z bossem

Pojawiły się filmy prezentujące walkę z pierwszym znanym bossem z gry Dark Souls II. Uzbrojony w lustrzaną tarczę Mirror Knight był postrachem na targach E3, bo potrafi przyzywać na pomoc innych wojowników, a nawet graczy.

 

Mirror Knight pokazuje co potrafi – dwa nowe filmy z Dark Souls II. - Dark Souls II i Mirror Knight – nowe filmy pokazują walkę z bossem - wiadomość - 2013-07-23
Mirror Knight pokazuje co potrafi – dwa nowe filmy z Dark Souls II.

Mirror Knight, pierwszy znany boss z Dark Souls II, jest bohaterem dwóch filmów, jakie pojawiły się na kontach serwisu AGB oraz jednego z użytkowników serwisu YouTube. Jakość materiałów, nagranych najprawdopodobniej telefonem, pozostawia wiele do życzenia, ale fani serii powinni uznać je za ciekawe. To okazja, żeby sprawdzić w akcji przeciwnika, który siał postrach w demie pokazanym na targach E3 2013, gdzie według pogłosek pokonał go tylko jeden dziennikarz. Głównym atutem Mirror Knighta jest lustrzana tarcza.

Pierwszy ujawniony boss z Dark Souls II, przewijający się także w jednym ze zwiastunów, jest sporych rozmiarów agresywnym rycerzem, uzbrojonym w miecz oraz tarczę. Przeciwnik potrafi kontrolować błyskawice i wzmacniać nimi swoje ataki. Najciekawsza jest jednak wspomniana lustrzana tarcza, którą Mirror Knight wykorzystuje do przyzywania innych wojowników – przebijają się oni z drugiej strony lustra i, jak widać po porównaniu obu filmów, są uzbrojeni w różne zestawy sprzętu.

Z zapowiedzi publikowanych po targach E3 wiemy, że motyw przyzywania pomocników z lustra będzie powiązany z charakterystycznym dla serii systemem wykorzystania sieci. Chodzi o to, że grając w trybie online, z tarczy bossa będą mogli wychodzić także inni gracze, sprzymierzeni z rycerzem. W pewnych sytuacjach będziemy więc walczyć z prowadzonym przez sztuczną inteligencję przeciwnikiem oraz pomagającym mu innym fanem Dark Souls II.

Pomysł wydaje się dość oryginalny, ale nie jest niczym nowym w grach studia From Software. Pamiętamy, że w odpowiednich warunkach gracz mógł wcielić się w jednego z bossów w Demon’s Souls, czyli tak zwanego Old Monka. Poza tym, w pierwszym Dark Souls dało się najeżdżać światy innych uczestników zabawy. W ten sposób fani mogli ze sobą rywalizować i sprawdzać własne umiejętności. Oprócz rywalizacji, tryb online umożliwiał pomaganie sobie w walce.

  1. Oficjalna strona gry Dark Souls II
  2. Oficjalny kanał wideo serwisu AGB

Dark Souls II i Mirror Knight – nowe filmy pokazują walkę z bossem - ilustracja #2Dark Souls II to druga odsłona serii tworzonej przez From Software, która w rzeczywistości jest rozwinięciem pomysłów z Demon’s Souls oraz wcześniejszych gier studia. W grze wcielimy się w wojownika próbującego odczynić tajemnicza klątwę. Na drodze bohatera staną dziesiątki przerażających i wymagających potworów oraz bossów. Ważnym aspektem produkcji będą też eksploracja, rozwijanie postaci i gromadzenie sprzętu. Premiera Dark Souls II nastąpi w marcu 2014 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls II

Dark Souls II