Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 11:55

autor: qjin

Assassin's Creed IV: Black Flag na nowych obrazkach – poznaliśmy klasy okrętów

Firma Ubisoft podzieliła się nową galerią z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Na obrazkach z gry i grafikach koncepcyjnych możemy podziwiać ujęcia rodem z filmów Szczęki czy efektowne bitwy morskie. Ujawniono również klasy okrętów, jakie pojawią się w grze.

W Black Flag wcielimy się w postać Edwarda Kenwaya, dziadka Connora z "trójki" - Assassin's Creed IV: Black Flag na nowych obrazkach – poznaliśmy klasy okrętów - wiadomość - 2013-07-25
W Black Flag wcielimy się w postać Edwarda Kenwaya, dziadka Connora z "trójki"

W sieci udostępniono świeży zestaw obrazków z Assassin’s Creed IV: Black Flag, nadchodzących przygód asasynów w pirackich klimatach. W nowej galerii przedstawiono nie tylko bezpośrednią walkę na lądzie, ale również bitwy morskie z wykorzystaniem różnego rodzaju artylerii. Z kolei w głębinach będą czekać na nas zagrożenia w postaci chociażby żarłacza białego. Wybrane obrazki możecie zobaczyć poniżej:

Poszukiwanie skarbów będzie jednym z pobocznych elementów rozgrywki - Assassin's Creed IV: Black Flag na nowych obrazkach – poznaliśmy klasy okrętów - wiadomość - 2013-07-25
Poszukiwanie skarbów będzie jednym z pobocznych elementów rozgrywki
Głodny rekin to zły rekin - na pewno o tym nie zapomnimy, grając w "czwórkę" - Assassin's Creed IV: Black Flag na nowych obrazkach – poznaliśmy klasy okrętów - wiadomość - 2013-07-25
Głodny rekin to zły rekin - na pewno o tym nie zapomnimy, grając w "czwórkę"
Podczas eksploracji Karaibów natrafimy na wiele opcjonalnych misji - Assassin's Creed IV: Black Flag na nowych obrazkach – poznaliśmy klasy okrętów - wiadomość - 2013-07-25
Podczas eksploracji Karaibów natrafimy na wiele opcjonalnych misji

Resztę świeżych grafik znajdziecie w tym miejscu. Warto przejrzeć w naszej galerii również udostępnione artworki, gdyż są one źródłem klas okrętów, jakie pojawią się w grze. Nie licząc „Jackdawa” należącego do Edwarda Kenwaya, bohatera czwartej odsłony serii, podczas morskich wypraw natrafimy na różnego typu jednostki.

Rodzaje okrętów w Assassin's Creed IV: Black Flag:

  • Kanonierka (liczba dział: 2) – niewielka i zwrotna jednostka mającą na pokładzie zaledwie parę dział.
  • Szkuner (liczba dział: 6-8; beczki łatwopalne) – żaglowiec pełniący funkcję wsparcia floty, bardzo często w celu złapania wroga w pułapkę.
  • Bryg (liczba dział: 24; taran) – szybka jednostka używana do wykończenia podniszczonych statków. We flocie używana jest do flankowania.
  • Fregata (liczba dział: 24-46; kule armatnie) – zwrotny okręt z dużymi możliwościami defensywnymi i ofensywnymi.
  • Okręt wojenny (liczba dział: 16-50; taran, beczki łatwopalne, moździerze, kule łańcuchowe i armatnie) – prawdziwy pogromca potrafiący zniszczyć mniejsze statki jednym potężnym ostrzałem.
Rodzaje okrętów, jakie pojawią się w tytule - Assassin's Creed IV: Black Flag na nowych obrazkach – poznaliśmy klasy okrętów - wiadomość - 2013-07-25
Rodzaje okrętów, jakie pojawią się w tytule

„Jackdawa”, jak dowiedzieliśmy się z ostatniego zapisu rozgrywki, rozbudujemy chociażby o więcej armat (nawet do 50) lub wyposażymy w bardziej śmiercionośne uzbrojenie. Można domyślić się, że w początkowej fazie gry nasz okręt nie będzie siał takiego postrachu na Karaibach i cało wyjdziemy ze starcia co najwyżej z brygiem. Dopiero później nic nie stanie na przeszkodzie, by stawić czoła jednostkom wyposażonym we wszystkie rodzaje artylerii. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo przygotowanym przez ekipę tvgry.pl, która rozłożyła ostatni gameplay na czynniki pierwsze. Dowiecie się z niego więcej na temat nadchodzącej części cyklu Assassin’s Creed, a jeśli jeszcze Wam mało informacji, to odsyłamy do naszych wrażeń z targów E3.

Black Flag zadebiutuje 31 października na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U. Kilka tygodni później premiery doczekają się pecetowcy, a także przyszli posiadacze konsol nowej generacji: PlayStation 4 i Xboksa One.