Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 11:52

autor: Orlov

FIFA 14 – nowości i zmiany w trybie Ultimate Team

Przedstawiciele EA Sports ujawnili, czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji trybu Ultimate Team.

Tak prezentować się będzie odświeżony widok formacji naszej drużyny. - FIFA 14 – nowości i zmiany w trybie Ultimate Team - wiadomość - 2013-07-23
Tak prezentować się będzie odświeżony widok formacji naszej drużyny.

Studio EA Sports przedstawiło nam nowe detale na temat tegorocznej edycji Ultimate Team (FUT) – jednego z najpopularniejszych trybów multiplayer piłkarskiej serii FIFA. Przypomnijmy, że pozwala on graczom na stworzenie swojej idealnej, wymarzonej drużyny futbolowej. Budowanie składu utrzymano jednak w konwencji gry karcianej – nowe gwiazdy zdobywamy w trakcie rozgrywki, bądź kupujemy specjalne paczki z piłkarzami-kartami. Tryb ten już od kilku lat dominuje scenę multiplayer serii.

Nowością mającą największe znaczenie w prowadzeniu zespołu, może okazać się „Chemistry System”, wpływający na to, jak dobrze nasi zawodnicy zgrywają się ze sobą. Karty formacji i poziom morale zostaną zastąpione Modelami Zgrania FUT i Współczynnikami Lojalności. Piłkarze, których otrzymamy w kupionej przez nas paczce, od razu oznaczeni zostaną mianem „lojalnych”, natomiast ci kupieni na rynku status ten otrzymają dopiero po dziesięciu spotkaniach.

FUT 14 w skrócie:
  • Nowy system zgrania piłkarzy – „Chemistry System”
  • Powrót pojedynczych spotkań
  • Dziesięć szczebli ligowych w Trybie Sezonów
  • Łatwiejsze wyszukiwanie nowych graczy

Wróci także możliwość rozgrywania pojedynczych spotkań, której zabrakło w poprzedniej edycji FIFA. Tryb Sezonów obejmie natomiast dziesięć szczebli ligowych, z pełnym systemem awansów i spadków, a także tytułami i turniejami. Spotkania w ramach sezonu rozegramy zarówno online, jak i offline. Za zwycięstwa otrzymamy nagrody w postaci żetonów, przedmiotów, a nawet nowych zawodników.

Zapowiedziano również usprawnioną wyszukiwarkę piłkarzy – jej nowa odsłona umożliwi nam łatwiejsze porównywanie danych. Pojawi się też możliwość zmiany numerów zawodników. Będziemy mogli także zmienić graczy wykonujących stałe fragmenty bezpośrednio z poziomu ekranu drużyny.

Najnowsza odsłona serii, FIFA 14, zapowiadana jest na 26 września tego roku. Pierwsze wrażenia z rozgrywki poznać możecie w artykule sporządzonym przez naszą redakcję.