Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2012, 20:00

autor: Aver

RuneScape najpopularniejszym MMO – 200 mln zarejestrowanych graczy

W RuneScape, przęglądarkową grę MMO free-to-play, gra już ponad 200 milionów osób. Brytyjskie studio Jagex uczciło tę okazję publikując serię ciekawych danych związanych z tytułem.

Z okazji przekroczenia granicy 200 milionów zarejestrowanych użytkowników w grze RuneScape, brytyjskie studio Jagex opublikowało kilka ciekawych informacji związanych z tą popularną, przeglądarkową produkcją MMO, której beta zadebiutowała w 2001 roku.

RuneScape najpopularniejszym MMO – 200 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #1
Bohaterowie, szable w dłoń!

I tak, w RuneScape na dzień dzisiejszy gra 200 milionów 10 tys. osób, co stanowi ponad trzykrotnie więcej niż obecna liczba mieszkańców Anglii. Od czasów pojawienia się na rynku, w świecie Gielinor gracze spędzili 443 miliardy minut – równowartość około 843 tys. lat. Co ciekawe, co sekundę wypowiadanych jest 10 „LOL” oraz odnotowuje się 27 śmierci.

Każdego dnia ofiarą bohaterskich śmiałków pada 150 smoków. Dzięki zaangażowaniu graczy co pięć i pół tygodnia ścina się ilość drewna, która wystarczyłaby na zbudowanie mostu na Księżyc. Ponadto, co roku w grze studia Jagex łowi się 8 miliardów sztuk ryb. Układając je jedna za drugą możnaby okrążyć Ziemię dwadzieścia razy.

RuneScape najpopularniejszym MMO – 200 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #2
RuneScape

Świętowanie 200 milionów zarejestrowanych użytkowników potrwa w świecie Gielinor przez następne trzy dni. W tym czasie gracze będą mogli przy pomocy specjalnego, wyjątkowego łuku Boogie zgładzić demony posiadające 200 milionów punktów życia. Za ten wyczyn zostaną nagrodzeni jedynym w swoim rodzaju przedmiotem. „Jubileuszowych” przeciwników można spotkać w wiosce barbarzyńców, kanałach Varrock oraz obozowisku bandytów.

Twórcy ze studia Jagex uruchomili także specjalną stronę, na której można zapoznać się z najważniejszymi funkcjami RuneScape oraz znaczącymi wydarzeniami w historii obecności tytułu na rynku. Dostępne są na niej także najciekawsze filmiki ze świadectwami wybranych graczy.

RuneScape to przeglądarkowa gra MMORPG, w której przemierzamy rozległy świat Gielinor. Zadaniem graczy jest kolekcjonowanie magicznych run. Produkcja oferuje zarazem liczne questy poboczne, od polowania na potwory i eksplorowania jaskiń po ratowanie księżniczek. Autorzy zadbali, aby bohaterowie posiadali liczne umiejętności, które można dosyć szczegółowo personalizować.