Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Majesty Gold HD Edition (PC)

Majesty Gold HD Edition PC

Unowocześniona edycja strategii czasu rzeczywistego z 2000 roku, w której mogliśmy wcielić się w rolę władcy królestwa fantasy. W stosunku do pierwowzoru, poza podbitą rozdzielczością, otrzymujemy dwa zupełnie nowe zadania, uzupełniające grę podstawową i oficjalny dodatek.

Strategiczne | RTS | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka Majesty Gold HD Edition (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21marca2012

Majesty Gold HD Edition to unowocześniona wersja osadzonej w realiach fantasy strategii czasu rzeczywistego, która miała swoją premierę w 2000 roku. Za odświeżenie tytułu odpowiadają autorzy pierwowzoru, Cyberlore Studios, zaś rolę wydawcy przejął Paradox Interactive, znany z takich gier jak Magicka, Cities in Motion, Mount & Blade czy seria Europa Universalis wraz ze wszystkimi jej spin-offami.

W grze wcielamy się w rolę władcy fantastycznego królestwa, a naszym zadaniem jest zapewnienie poddanym dobrobytu i bezpieczeństwa. Aby sprostać wszystkim wyzwaniom musimy zadbać o ustalenie sprawiedliwego prawa, rozbudowę twierdz, strażnic i zamków oraz o nieustanną modernizację wojska do obrony przed zastępami rozmaitych potworów. Prawidłowy rozwój gospodarki zapewnią nam targi, gildie i ponad 30 innych budynków, dzięki którym stworzymy doskonałą infrastrukturę gospodarczą i militarną naszego państwa. W natłoku obowiązków nie należy zapominać o wykorzystywaniu bardzo pomocnej magii i specjalnych zdolności pozostających na naszych usługach herosów, reprezentujących 16 odmiennych klas.

Majesty Gold HD Edition zawiera komplet blisko 20 questów, oddanych do dyspozycji graczy wraz z wersją podstawową, a także zawartość Northern Expansion Pack, wzbogacającą rozgrywkę o kilkanaście misji oraz nowe zaklęcia, budynki i typy przeciwników. Na potrzeby tej edycji przygotowano również dwa zupełnie nowe zadania: The Wrath of Krolm i The Balance of Twilight.

Edycja High Definition jest kompatybilna ze wszystkimi nowymi systemami operacyjnymi i wyróżnia się grafiką w podwyższonej rozdzielczości. Zasady i mechanika rozgrywki pozostały niezmienione, choć autorzy wprowadzili doń cały szereg usprawnień, korygując drobne niedociągnięcia pierwowzoru. Na wielbicieli zabawy wieloosobowej czekają również poprawione tryby rozgrywki sieciowej przez internet lub LAN, w których uczestniczyć może jednocześnie do 4 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: Dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Majesty Gold HD Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Majesty Gold HD Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7