Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Majesty Gold HD Edition (PC)
OkładkaMajesty Gold HD Edition (PC)

Majesty Gold HD Edition PC

Unowocześniona edycja strategii czasu rzeczywistego z 2000 roku, w której mogliśmy wcielić się w rolę władcy królestwa fantasy. W stosunku do pierwowzoru, poza podbitą rozdzielczością, otrzymujemy dwa zupełnie nowe zadania, uzupełniające grę podstawową i oficjalny dodatek.

Strategiczne | RTS | reedycje/remastery/remaki

Majesty Gold HD Edition Premiera PC

21marca2012

producent: Cyberlore Studios, Inc. wydawca: Paradox Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Majesty Gold HD Edition to unowocześniona wersja osadzonej w realiach fantasy strategii czasu rzeczywistego, która miała swoją premierę w 2000 roku. Za odświeżenie tytułu odpowiadają autorzy pierwowzoru, Cyberlore Studios, zaś rolę wydawcy przejął Paradox Interactive, znany z takich gier jak Magicka, Cities in Motion, Mount & Blade czy seria Europa Universalis wraz ze wszystkimi jej spin-offami.

W grze wcielamy się w rolę władcy fantastycznego królestwa, a naszym zadaniem jest zapewnienie poddanym dobrobytu i bezpieczeństwa. Aby sprostać wszystkim wyzwaniom musimy zadbać o ustalenie sprawiedliwego prawa, rozbudowę twierdz, strażnic i zamków oraz o nieustanną modernizację wojska do obrony przed zastępami rozmaitych potworów. Prawidłowy rozwój gospodarki zapewnią nam targi, gildie i ponad 30 innych budynków, dzięki którym stworzymy doskonałą infrastrukturę gospodarczą i militarną naszego państwa. W natłoku obowiązków nie należy zapominać o wykorzystywaniu bardzo pomocnej magii i specjalnych zdolności pozostających na naszych usługach herosów, reprezentujących 16 odmiennych klas.

Majesty Gold HD Edition zawiera komplet blisko 20 questów, oddanych do dyspozycji graczy wraz z wersją podstawową, a także zawartość Northern Expansion Pack, wzbogacającą rozgrywkę o kilkanaście misji oraz nowe zaklęcia, budynki i typy przeciwników. Na potrzeby tej edycji przygotowano również dwa zupełnie nowe zadania: The Wrath of Krolm i The Balance of Twilight.

Edycja High Definition jest kompatybilna ze wszystkimi nowymi systemami operacyjnymi i wyróżnia się grafiką w podwyższonej rozdzielczości. Zasady i mechanika rozgrywki pozostały niezmienione, choć autorzy wprowadzili doń cały szereg usprawnień, korygując drobne niedociągnięcia pierwowzoru. Na wielbicieli zabawy wieloosobowej czekają również poprawione tryby rozgrywki sieciowej przez internet lub LAN, w których uczestniczyć może jednocześnie do 4 graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: Dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Majesty Gold HD Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.

Majesty Gold HD Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7