Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiPC
Okładka Little King's Story (Wii)

Little King's Story

Little King’s Story to produkcja łącząca elementy wielu gatunków. Gracz wciela się w młodego króla, który musi przeobrazić swoją nację w potężne imperium. Zrealizowane to zostało w formie RTS-a z rozbudowanym aspektem ekonomicznym.

Strategiczne

Okładka Little King's Story (Wii)

data premiery gry:

24kwi2009

Wii

5sie2016

PC

Little King’s Story to wydana na platformę PC i Wii strategia czasu rzeczywistego z rozbudowanym aspektem ekonomicznym i wzbogacona silnymi elementami RPG. Tytuł pierwotnie opracowany został przez japońskie studio CING z myślą o konsoli Nintendo Wii, na którą trafił w 2009 roku. Dopiero siedem lat później firma XSEED Games wyprodukowała ulepszoną konwersję na komputery PC.

Fabuła

Little King’s Story przenosi nas do bajkowej krainy fantasy, pełnej zamków, smoków i rycerzy. Gracz wciela się w rolę Corobo – młodego chłopca, który przez przypadek znajduje magiczną koronę. Artefakt ten dysponuje tajemniczą mocą, potrafiącą zmusić do posłuszeństwa rozkazom właściciela każdą napotkaną osobę. Po założeniu jej na głowę Corobo zostaje obwołany królem swojej wioski i rozpoczyna starania o przeobrażenie jej w potężne królestwo.

Mechanika

Zadaniem gracza jest zarządzanie swoją nacją. W tym celu musi dbać o dostarczanie surowców, konstruować budynki, rozwijać technologie oraz toczyć bitwy. Wszystko to zostało zrealizowane nieco inaczej niż w typowych pecetowych strategiach ekonomicznych. Każdy podwładny jest bowiem odrębną postacią, posiadającą unikalne zdolności i własną osobowość. Podczas zabawy musimy wydawać bezpośrednio rozkazy każdemu poddanemu z osobna i możemy to zrobić tylko wtedy, gdy kierowany przez nas król znajdzie się blisko innej postaci.

Wraz z rozwojem królestwa zwiększa się jego populacja, pozwalając nam na dowodzenia coraz bardziej licznymi grupami osadników. Wszyscy oni początkowo są bardzo słabi, ale po pewnym czasie uzyskujemy możliwość konstruowania budynków szkoleniowych, pozwalających na wytrenowanie postaci w konkretnych profesjach, takich jak np. żołnierz, rolnik, cieśla czy myśliwy.

Zabawa nie ogranicza się do aspektów strategicznych i musimy także udawać się na przygody w stylu znanym z gier RPG, podczas których zwiedzamy inne krainy, eksplorujemy lochy oraz toczymy bitwy. W trakcie tych wypraw gromadzimy cenne przedmioty i surowce, jak również możemy podbijać inne królestwa. Poza głównymi zadaniami kampania oferuje także liczne opcjonalne misje poboczne.

Kwestie techniczne

Gra pierwotnie ukazała się na konsolę Nintendo Wii U i dopiero po wielu latach została skonwertowana na pecety. Nowa edycja oferuje znacznie ulepszoną grafikę, pozwalając na zabawę w wysokich rozdzielczościach. Ponadto autorzy zwiększyli poziom detali tekstur oraz upiększyli efekty wizualne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Little King's Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Little King's Story

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows XP/7/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3350 3.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1
XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC
XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC

wiadomość18 października 2015

Amerykańska firma XSEED, specjalizująca się w publikacji i lokalizacji produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni, zapowiedziała, że w przyszłym roku wyda trzy kolejne tytuły na Steamie. Będą to gry Xanadu Next, Senran Kagura: Shinovi Versus oraz Little King’s Story.

Wii
PC