Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2016, 14:20

autor: Draug

Wieści ze świata (SW Battlefront, Chris Avellone, Battlefield 4, CoD Black Ops, Forza Motorsport 6) 18/5/2016

Dziś piszemy o przyczynach braku kampanii w Star Wars: Battlefront, zapowiedzi kolejnej gry Chrisa Avellone’a, darmowym DLC Ostateczna rozgrywka do Battlefielda 4, udostępnieniu Call of Duty: Black Ops i innych gier na XOne (wsteczna kompatybilność) i o premierze dodatku NASCAR Expansion do Forzy Motorsport 6. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: Battlefront pozbawiony kampanii przez film

Podczas rozmowy z inwestorami firma Electronic Arts wyjaśniła powody, dla których wypuszczona w listopadzie ubiegłego roku strzelanka Star Wars: Battlefront została pozbawiona trybu solowego z prawdziwego zdarzenia (dzięki, Eurogamer). Przyczyna jest prozaiczna – twórcy postanowili zrezygnować z kampanii fabularnej, by spokojnie wyrobić się na premierę filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i zdyskontować szał konsumentów na jego punkcie. Biorąc pod uwagę, że dotąd gra trafiła do sklepów w liczbie ponad 14 milionów egzemplarzy, można uznać, iż plan jak najbardziej się powiódł. Mimo to deweloper – studio DICE – nie jest zadowolony z ocen otrzymanych przez Battlefronta (średnie 72-75% na różnych platformach w serwisie Metacritic) i zarzeka się, że przy drugiej części poprawi ten wynik.

Chris Avellone zapowie nową grę jeszcze w tym roku

Serwis RPG Codex dowiedział się podczas zakończonej wczoraj krakowskiej konferencji Digital Dragons, że Chris Avellone jeszcze w tym roku zapowie swój nowy projekt. Niestety, nie mamy żadnych dodatkowych informacji na ten temat. Nie jest też pewne, czy będzie to gra współtworzona ze studiem Larian, z którym Avellone ostatnio współpracował przy Divinity: Original Sin II.

Battlefield 4 – DLC Ostateczna rozgrywka dostępne za darmo

Z okazji zbliżającej się premiery gry Battlefield 1 firma Electronic Arts udostępniła za darmo dodatek Ostateczna rozgrywka (Final Stand) do Battlefielda 4 na wszystkich platformach sprzętowych (PC, Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4). Oferta obowiązuje do 24 maja. Według wszelkiego prawdopodobieństwa w nadchodzących tygodniach będziemy otrzymywali bezpłatnie kolejne dodatki.

Call of Duty: Black Ops dostępne na Xboksie One

Xbox One doczekał się kolejnych gier z Xboka 360, grywalnych na nowszej konsoli firmy Microsoft dzięki funkcji wstecznej kompatybilności. Wczoraj na XOne udostępniono Call of Duty: Black Ops, natomiast od początku maja pojawiły się jeszcze następujące tytuły:

Forza Motorsport 6 – wypuszczono NASCAR Expansion

Studio Turn 10 potwierdziło ubiegłotygodniowe plotki i wypuściło dodatek NASCAR Expansion do samochodówki Forza Motorsport 6. Gra została wzbogacona o 10-godzinną kampanię w lidze NASCAR, 24 samochody z sezonu 2016, tor Homestead-Miami Speedway, nowe wydarzenia w trybie multiplayer, a także interfejs dostosowany do specyfiki tego typu zawodów. DLC kosztuje 69,99 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: