Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crown and Council (PC)

Crown and Council PC

Osadzona w realiach średniowiecznych darmowa strategia turowa autorstwa studia Mojang AB, czyli twórców popularnego Minecrafta. W grze Crown and Council wcielamy się w króla, która musi rywalizować o wpływy z podobnymi sobie monarchami, sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Strategiczne | turowe | średniowiecze

PC Windows
Okładka Crown and Council (PC)

producent: Mojang Studios

wydawca: Mojang Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22kwietnia2016

22kwietnia2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crown and Council to opracowana z myślą o PC strategia turowa. Grę stworzyło studio Mojang, choć w praktyce większość prac wykonał jeden człowiek – Henrik Pettersson. Jest to produkcja w pełni darmowa. Jej pobranie nic nie kosztuje i nie zawiera ona żadnych mikropłatności.

Mechanika

Wydana na PC gra Crown and Council opracowana została jako casualowa strategia, w której bawimy się w trakcie kilkuminutowych sesji. Z tego powodu nie ma tu żadnej rozbudowanej warstwy fabularnej. Gracze wcielają się w króla, żyjącego w potraktowanej z przymrużeniem oka, średniowiecznej krainie, gdzie musi rywalizować o wpływy z innymi monarchami, sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Dostępnych jest 75 ręczne zaprojektowanych map oraz generator, pozwalający proceduralnie tworzyć kolejne.

Mechanizmy zabawy są proste, ale w rzeczywistości oferują sporo strategicznej swobody. Rozgrywka toczy się w systemie turowym i przy każdej kolejce otrzymujemy sumę złota zależną od tego, jak wiele terytoriów posiadamy. Środki te wydajemy na finansowanie wszystkich akcji, takich jak atak na terytorium sąsiadów, konstruowanie statków, wzmacnianie fortyfikacji czy inwestowanie w rozwój wiosek i nowe technologie.

Pomimo prostych zasad rządzących zabawą w Crown and Council, nie ma jednej najskuteczniejszej recepty na wygraną – triumf da się osiągnąć na wiele różnych sposobów. Rozgrywka ma wyraźnie humorystyczny charakter – najlepiej ilustruje to fakt, że autor, budując system proceduralnego tworzenia elementów, nie ograniczył go tylko do map, ale zaprzągł go również do montowania obelg, jakimi naszego króla obrzucają rywale. Dostępny jest tylko tryb dla pojedynczego gracza, więc zmierzymy się wyłącznie z SI.

Pozostałe informacje

Crown and Council narodziło się jako eksperyment opracowany przez kilkadziesiąt godzin w ramach zabawy typu game jam, zorganizowanej wewnątrz studia Mojang. Jego twórca, czyli Henrik Pettersson, był zadowolony z wczesnej wersji projektu, więc wraz z kilkoma innymi pracownikami zespołu poświęcili mu kilka następnych tygodni, a efekt tych prac udostępnili potem za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Crown and Council

Wymagania wiekowe Crown and Council

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crown and Council

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
Crown and Council - zadebiutowała darmowa strategia studia Mojang
Crown and Council - zadebiutowała darmowa strategia studia Mojang

wiadomość23 kwietnia 2016

Studio Mojang wypuściło w serwisie Steam grę Crown and Council - prostą strategię turową, która jest w pełni darmowa, bez żadnych ukrytych opłat czy mikropłatności.