Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCWiiU
Okładka The Song of Seven (PS4)
OkładkaThe Song of Seven (PS4)

The Song of Seven

The Song of Seven: Overture

Utrzymana w baśniowo-fantastycznym klimacie epizodyczna przygodówka point-and-click autorstwa amerykańskiego studia Enlightened Games.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | crowdfunding | indie | epizodyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Song of Seven Premiera

anulowana

WiiU

17maj2016

PC

lut2022

PS4 XONE

Gry podobne do The Song of Seven

Rime

Octodad: Dadliest Catch

Shadowgate

The Song of Seven to utrzymana w baśniowo-fantastycznym klimacie, trzecioosobowa przygodówka point-and-click, wydana w formie samodzielnych epizodów składających się na jedną rozbudowaną historię. Tytuł ukazał się na platformie PC, PS4 itd., a za jego powstanie odpowiada niezależne, amerykańskie studio Enlightened Games. Produkcję pierwszego epizodu wsparła zakończona sukcesem kampania na serwisie Kickstarter.

Fabuła

Akcja The Song of Seven osadzona została w baśniowym świecie Pria, zamieszkanym przez fantastyczne rasy i oryginalne istoty. Głównym bohaterem jest chłopiec imieniem Kiba, który wkraczając w dorosłe życie staje przed nie lada wyzwaniem, wymagającym wielkiej odwagi oraz poświęcenia. Oto bowiem mit o mrocznej sile zagrażającej światu okazuje się prawdą, a zło powoli kładzie się cieniem na całej krainie. Aby stawić mu czoła, prosty, wiejski chłopak musi opuścić swoją osadę i udać się w podróż po odległych zakątkach Prii, aby – wykorzystując swe talenty i nawiązując liczne sojusze z napotkanymi postaciami – ocalić pobratymców od zagłady.

Mechanika

Produkcja studia Enlightened Games czerpie garściami z klasycznych przygodówek point-and-click. Jednocześnie The Song of Seven oferuje nowoczesne podejście do gatunku, stawiając na w pełni trójwymiarowe środowisko, akcję ukazaną z perspektywy trzeciej osoby oraz analogowy system sterowania, znacznie zwiększający immersję w świat gry. Jak na przygodówkę przystało, podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją i rozwiązywaniem zagadek logicznych oraz muzycznych. Niemniej ważnym elementem rozgrywki są rozbudowane sekwencje dialogowe, odsłaniające przed nami kolejne tajniki fabuły. Wraz z postępami rozgrywki protagonista zdobywa też szereg umiejętności, przydatnych podczas stawiania czoła kolejnym łamigłówkom.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanej na platformie PC, PS4 itd. gry The Song of Seven stworzona została na niezwykle popularnym wśród twórców niezależnych silniku Unity. Grafika nie poraża więc szczegółowością, ale dzięki niezwykle barwnej, kreskówkowej stylistyce doskonale współgra z baśniowym klimatem rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Song of Seven: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Song of Seven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 465 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
WiiU
XONE