Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2016, 16:38

Wieści ze świata (Epic Games, Battlefield 1, Forza Motorsport 6) 9/5/2016

Dziś piszemy o odwrocie studia Epic Games od robienia singleplayerowych gier AAA, darmowym DLC do Battlefield 1 i możliwym dodatku z wyścigami NASCAR do Forzy Motorsport 6. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Epic Games już nigdy nie zrobi singleplayerowej gry AAA?

Studio Epic Games zbudowało swoją legendę markami Unreal i Gears of War. Niestety, w rozmowie z serwisem Polygon prezes firmy, Tim Sweeney, potwierdził, że zespół, w którym rozbłysła gwiazda Cliffa Bleszinskiego, już ostatecznie odwrócił się plecami od tradycji i będzie tworzyć przede wszystkim sieciowe gry akcji, operujące w modelu free-to-play i rozwijane latami przy dużym udziale społeczności graczy – czyli, innymi słowy, będzie kontynuował trend wyznaczany obecnie przez gry Paragon i Fortnite. Na szczęście dla osób, które tęsknią za starymi, dobrymi czasami, jest też nowy Unreal Tournament.

Przyczyna takiego zwrotu w polityce Epic Games jest prozaiczna – robienie gier AAA stało się zbyt drogie i ryzykowne. Po wypuszczeniu Gears of War: Judgment (na początku 2013 roku) deweloper oszacował, że opracowanie kolejnej odsłony serii musiałoby pochłonąć ponad 100 milionów dolarów. W takiej zaś sytuacji zespół najpewniej poszedłby na dno, chyba że gra uzyskałaby doskonałe wyniki sprzedaży – tyle tylko, że po niewielkim powodzeniu wspomnianego Judgment trudno było wierzyć w taki scenariusz. Dlatego studio postanowiło zwrócić się ku mniejszym projektom, a przy okazji uniezależnić się od Microsoftu i zacząc działać na własny rachunek.

Battlefield 1 otrzyma po premierze darmowe DLC

Wygląda na to, że firma Electronic Arts będzie kontynuować trend zapoczątkowany przy okazji ubiegłorocznego Star Wars: Battlefront i pierwsze DLC do gry Battlefield 1 zostanie wypuszczone za darmo. Tak wynika z platformy Origin i rozpisanej na niej listy bonusów za złożenie zamówienia przedpremierowego – osoby, które zdecydują się na pre-order, mają otrzymać bezpłatną paczkę map tydzień wcześniej niż reszta graczy. Niestety, na razie nie wiemy nic więcej o tym dodatku.

Forza Motorsport 6 otrzyma dodatek z wyścigami NASCAR?

Do sieci wyciekły zdjęcia (widoczne poniżej) sugerujące, że Forza Motorsport 6 wkrótce otrzyma sporych rozmiarów dodatek, który wprowadzi nową dyscyplinę – wyścigi NASCAR. Gra studia Turn 10 miałaby zostać wzbogacona m.in. o 24 samochody z sezonu 2016, tor Homestead-Miami Speedway, nowe wydarzenia w trybie multiplayer, a także interfejs dostosowany do specyfiki tego typu zawodów. Rozszerzenie będzie jakoby kosztowało 15,99 funtów brytyjskich, czyli na polskim rynku najpewniej 69,99 zł (tyle samo, co niedawne Porsche Expansion).

Wieści ze świata (Epic Games, Battlefield 1, Forza Motorsport 6) 9/5/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: