Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC3DSPS4XONEANDiOSSwitchWiiWiiUX360PS1
Okładka Samurai Shodown 2 (PC)
OkładkaSamurai Shodown 2 (PC)

Samurai Shodown 2

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki. Przystępujemy do efektownych walk, sterując jedną z szesnastu dostępnych postaci.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Samurai Shodown 2 Premiera

26mar1998

PS1

8sie2008

Wii WiiU 3DS

10wrz2008

X360

27lip2013

AND iOS

9sty2016

PC

21wrz2017

XONE

10paź2017

PS4

1lut2018

Switch

Wydane na X360, AND itd. Samurai Shodown 2 jest klasyczną dwuwymiarową bijatyką autorstwa koncernu SNK, w której walczymy wojownikami korzystającymi z przeróżnej broni białej. Produkcja, która w latach dziewięćdziesiątych zadebiutowała na automatach do gier, ukazała się potem na wielu domowych i przenośnych platformach.

Fabuła

Wątek fabularny Samurai Shodown 2 opowiada historię wojownika o imieniu Haohmaru i stanowi jedynie pretekst do podejmowania kolejnych walk. Główny bohater zaatakowany zostaje pewnego dnia przez profesjonalnego zabójcę, kontrolowanego przez mroczną siłę. Haohmaru pokonuje przeciwnika i wbrew zaleceniom swojego mistrza wyrusza w podróż, dążąc do powstrzymania sił ciemności, które pragną zawładnąć nad jego duszą.

Mechanika

W opisywanej produkcji do dyspozycji gracza oddano szesnaście różnych postaci. Są to wojownicy z różnych zakątków świata, specjalizujący się w unikalnych sztukach walki. Lista grywalnych postaci obejmuje między innymi niemieckiego rycerza Neinhalta Siegera oraz Cham Cham, dziewczynkę, której ataki naśladują kocie ruchy. Wzorem innych dwuwymiarowych bijatyk, kluczem do zwycięstwa jest nie tylko bezbłędne poznanie ruchów sterowanej postaci, ale także przewidywanie zachowań przeciwników. Wojownicy oprócz wyprowadzania standardowych uderzeń są w stanie między innymi parować ciosy, wykonywać uniki czy przeskakiwać nad przeciwnikami. Na uwagę zasługuje niebywałe tempo rozgrywanych walk.

Tryby gry

W Samurai Shodown 2 możemy grać samotnie albo przeciwko koledze, w ramach lokalnego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Jak przystało na grę stworzoną w latach 90-tych, oprawa wizualna Samurai Shodown 2 w wersji na X360, AND itd. jest bardzo uproszczona. Animacjom zdecydowanie brakuje klatek, a rozdzielczość pozostawia sporo do życzenia. Dobre wrażenie robią natomiast pełne detali, mangowe projekty bohaterów oraz lokacji.

Na konsolach Wii, WiiU i 3DS gra została wydana w ramach usługi Virtual Console.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Samurai Shodown 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Shodown 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS1
PC
Wii
WiiU
3DS
PS4
XONE
Switch
AND
iOS