Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiXONEWiiPCANDiOSX360PS4Switch
Okładka Fatal Fury Special (XONE)
OkładkaFatal Fury Special (XONE)

Fatal Fury Special

Fatal Fury Special to klasyczna bijatyka firmy SNK, która święciła triumfy w okolicach roku 1993, kiedy to pojawiła się na automatach i konsoli NeoGeo. Pojedynki toczymy w dwuwymiarowej scenerii, wykonując różnorodne kombinacje ciosów.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Fatal Fury Special Premiera

5wrz2007

X360

4lis2009

Wii

3kwi2015

AND iOS

9sty2016

PC

13lip2017

PS4 XONE Switch

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do Fatal Fury Special

Tekken 7

Mortal Kombat XL

Dead or Alive 4

Fatal Fury Special to klasyczna bijatyka firmy SNK. Produkcja święciła triumfy w okolicach 1993 roku, kiedy to zadebiutowała na automatach arcade i na niebotycznie drogiej wówczas konsoli NeoGeo. Wyróżniała się wtedy za sprawą znakomitej oprawy graficznej oraz wyrazistych postaci (każda z własną historią, którą poznawaliśmy, przechodząc grę i pokonując kolejnych oponentów), co pozwoliło jej na nawiązanie walki o palmę pierwszeństwa z serią Street Fighter. W kolejnych latach tytuł pojawiał się również na innych platformach, których listę zasila między innymi X360, AND itd..

Mechanika

Rozgrywka w Fatal Fury Special opiera się na gatunkowym schemacie. W trakcie zabawy bierzemy udział w pojedynkach jeden na jednego, toczonych na zróżnicowanych arenach. Oprócz zwykłych ciosów, które łączymy w efektowne kombinacje, każdy z kilkunastu wojowników wyprowadza również specjalne ataki, jak na przykład strzelanie ognistymi kulami. Warto dodać, że w celu uniknięcia ciosu wroga możemy przesunąć naszą postać o jeden poziom w głąb ekranu.

Tryby gry

Fatal Fury Special na platformie X360, AND itd. pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na rzucenie wyzwania drugiemu graczowi. Samotnicy mogą stawić czoła oponentom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję, z kolei tryb multiplayer umożliwia zmagania zarówno przez Internet (lub w przypadku wersji na urządzenia mobilne – przez bluetooth), jak i na wspólnym ekranie (ta opcja jest dostępna w edycji na konsole oraz komputery osobiste).

Kwestie techniczne

Pracując nad Fatal Fury Special, autorzy nie wprowadzili większych zmian w oprawie graficznej – wygładzono jedynie sylwetki postaci oraz tła. Gra wyświetlana jest w standardowym formacie 4:3, a przestrzeń po bokach ekranu wykorzystano do wyświetlenia listy ciosów konkretnego zawodnika.

Ostatnia modyfikacja 26 marca 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Fatal Fury Special

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fatal Fury Special Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
X360
Wii
PC
PS4
XONE
Switch
AND
iOS