Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Sonic and Knuckles (X360)
OkładkaSonic and Knuckles (X360)

Sonic and Knuckles X360

Czwarta odsłona kultowej platformówki firmy SEGA. Tym razem rolę drugiej grywalnej postaci przejmuje czerwony Knuckles. Po początkowych niesnaskach łączy siły z Sonikiem i uderza w Dr. Eggmana.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic and Knuckles Premiera X360

9września2009

producent: SEGA wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sonic and Knuckles

Sonic the Hedgehog 4

Braid

Sonic the Hedgehog

Sonic and Knuckles to gra platformowa z serii Sonic the Hedgehog wydana pierwotnie na konsolę Sega Mega Drive w 1994 roku przez firmę SEGA. Produkcja jest czwartą odsłoną głównego cyklu. Na potrzeby edycji na Xboksa 360 autorzy usprawnili rozgrywkę, uzupełniając ją o kilka dodatkowych elementów wykorzystujących m.in. połączenie sieciowe.

W grze po raz pierwszy jako postać grywalna pojawia się Knuckles, czerwona kolczatka płci męskiej posiadająca umiejętność szybowania, dzięki czemu jest w stanie pokonywać spore rozpadliny i obszary zdominowane przez wrogów. Fabuła nie jest zbyt wyszukana. Opowiada ona historię rywalizacji obu bohaterów, sprytnie kontrolowanej przez Dr. Eggmana. W miarę postępów w rozgrywce bohaterowie łączą swoje siły i przepuszczają atak na wrednego doktorka, uniemożliwiając mu tym samym zdobycie Master Emerald (kryształu odpowiadającego za unoszenie się świata gry w powietrzu). W zależności, w którą postać zdecydujemy się wcielić i ukończyć grę, możemy otrzymać jedno z dwóch różnych zakończeń.

Rozgrywka jest oczywiście bardzo tradycyjna jak na gry z Sonikiem w roli głównej przystało. Polega na jak najszybszym pokonywaniu kolejnych poziomów, przy jednoczesnym zdobywaniu jak największej liczby pierścieni, grających w grze dwojaką rolę – energii życiowej i punktów. Biegamy więc jak szaleńcy po świetnie zaprojektowanych poziomach, uważając w międzyczasie na pałętających się wrogów.

Produkcja stanowi niemal doskonałą konwersję z konsoli Sega Mega Drive. Twórcy podrasowali jedynie nieznacznie oprawę graficzną (podbijając ją do rozdzielczości 720p), a także udostępnili system rankingów najlepszych graczy oraz opcję multiplayer dla dwóch osób (Versus w trybie podzielonego ekranu i przez sieć).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic and Knuckles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sonic and Knuckles Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live