Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront 2 w produkcji. Pierwsza część rozeszła się w 14 mln egzemplarzy

Firma Electronic Arts poinformowała, że gra Star Wars: Battlefront rozeszła się w ponad 14 mln egzemplarzy. Wydawca potwierdził także, że trwają już prace nad kontynuacją, i zadeklarował, iż zamierza co rok wypuszczać przynajmniej jeden tytuł w świecie Gwiezdnych wojen.

Star Wars: Battlefront okazało się wielkim sukcesem, więc zapowiedź kontynuacji była tylko kwestią czasu. - Star Wars: Battlefront 2 w produkcji. Pierwsza część rozeszła się w 14 mln egzemplarzy - wiadomość - 2016-05-11
Star Wars: Battlefront okazało się wielkim sukcesem, więc zapowiedź kontynuacji była tylko kwestią czasu.

Firma Electronic Arts podczas omawiania wyników finansowych pochwaliła się, że na półki sklepowe powędrowało już 14 milionów sztuk gry Star Wars: Battlefront, czyli zeszłorocznej strzelanki autorstwa studia DICE. Dodano także, że dla 15% graczy bawiących się w ten tytuł była to pierwsza zakupiona produkcja tego wydawcy. Projekt powstał na licencji udzielonej przez korporację Disney, więc zyski ze sprzedaży pojedynczego egzemplarza na pewno są niższe niż w przypadku autorskich marek EA, ale i tak projekt bez wątpienia okazał się bardzo opłacalny.

Sukces gry sprawił, że nikt nie był zaskoczony, gdy Electronic Arts równocześnie potwierdziło, że Star Wars: Battlefront 2 znajduje się już w produkcji. Jednocześnie wydawca ogłosił, że przez najbliższych kilka lat zamierza każdego roku wypuszczać przynajmniej jedną grę opartą na licencji Gwiezdnych wojen. Kontynuacja Star Wars: Battlefront ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku, a w 2018 otrzymamy nieujawniony jeszcze projekt, nad którym pracuje znane z serii Dead Space studio Visceral Games.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront trafiło do sprzedaży w listopadzie zeszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Do tej pory ukazały się dwa duże płatne dodatki DLC, zatytułowane Bitwa o Jakku oraz Zewnętrzne Rubieże, a w planach są trzy kolejne rozszerzenia tego typu.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  2. Oficjalna strona gry
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy