Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 11:55

autor: Meehow

BioWare potwierdziło premierę Mass Effect: Andromeda na początku 2017 roku

BioWare potwierdziło przesunięcie daty premiery gry Mass Effect: Andromeda na początek 2017 roku. Aaryn Flynn, dyrektor generalny kanadyjskiego studia, wytłumaczył tę obsuwę potrzebą doszlifowania gry.

Mass Effect: Andromeda zadebiutuje na początku przyszłego roku. - BioWare potwierdziło obsuwę premiery gry Mass Effect: Andromeda - wiadomość - 2016-05-11
Mass Effect: Andromeda zadebiutuje na początku przyszłego roku.
Mass Effect: Andromeda w skrócie:
  • Gatunek: RPG/TPS
  • Producent: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 1. kwartał 2017 r.

Studio BioWare oficjalnie potwierdziło informację, która właściwie nie powinna być niespodzianką dla osób uważnie sledzących wydarzenia wokół gry Mass Effect: Andromeda, czwartej pełnoprawnej odsłony bestsellerowej serii Mass Effect. Aaryn Flynn, dyrektor generalny kanadyjskiego BioWare, wyjaśnił w poście na oficjalnej stronie internetowej rzeczonego tytułu, że choć projekt zdecydowanie zmierza we właściwym kierunku, potrzebuje więcej pracy, aby stać się „wszystkim, czym może i powinien być” (a więc: godnym następcą zamkniętej w 2013 roku trylogii). Dlatego finalny produkt zadebiutuje na początku przyszłego roku. Na całe szczęście obsuwa mieści się w przedziale podanym w marcu na konferencji Morgan Stanley Technology, Media and Telecom Conference przez dyrektora finansowego koncernu Electronic Arts, więc tym razem obeszło się bez niemiłych niespodzianek. Jeśli odstawić na moment oficjalne stanowiska i deklaracje, niewykluczone, że ta raczej nieduża obsuwa ma mniejszy lub większy związek z ostatnimi odejściami z ekipy BioWare. Dla przypomnienia: od końca ubiegłego roku szeregi kanadyjskiego studia opuścili Cameron Harris, starsza edytorka, Chris Wynn, starszy dyrektor ds. rozwoju, oraz Chris Schlerf, główny scenarzysta.

Dyrektor generalny BioWare zapowiedział również, że z całą pewnością dowiemy się więcej o Andromedzie podczas konferencji Electronic Arts na tegorocznych targach E3 (czyli 12 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego). Jako że do premiery pozostał co najwyżej niecały rok, myślę że możemy się spodziewać przynajmniej zapisu rozgrywki z wersji rozwojowej gry.

W poście pojawiło się również kilka raczej PR-owo brzmiących zapewnień (czyt. ogólniki), z czego żadne w zasadzie nie stanowi nowości. Mowa w nich o największej w historii serii wolności w eksploracji i dowolności w stylu grania, całkowicie nowych planetach do zwiedzenia (co rozumie się samo przez się, skoro przenosimy się do galaktyki oddalonej o około 2,5 miliona lat świetlnych od Ziemi), a także silniku Frostbite, dzięki któremu deweloperzy mogą zaoferować graczom lepsze doznania w zakresie grafiki, rozgrywki i fabuły.

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego miesiąca w sieci pojawił się filmik najprawdopodobniej przedstawiający zapis rozgrywki z Mass Effect: Andromedy. Nieco wcześniej Internet obiegła pogłoska o kolejnej ankiecie rzekomo rozesłanej przez studio BioWare do fanów gry, tym razem dotyczącej kwestii związanych z marketingiem, choć zdradzającej co nieco o samej fabule.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda