Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 maja 2016, 11:22

autor: Adrian Werner

Pelé: Soccer Legend - piłkarska zręcznościówka wybiegła na boiska App Store i Google Play

W usługach App Store i Google Play zadebiutowało Pelé: Soccer Legend, czyli piłkarska zręcznościówka pozwalająca rozegrać karierę największej gwiazdy futbolu.

Wyróżnienie się w tłumie mobilnych produkcji nie należy do łatwych zadań, więc deweloperzy często ułatwiają sobie życie angażując gwiazdy do promowania swoich projektów. Najnowszym przykładem tego trendu jest gra piłkarska Pelé: Soccer Legend, która wykorzystuje wizerunek jednej z największych legend futbolu. Co jednak ciekawe, autorzy nie ograniczyli się tylko do umieszczenia imienia zawodnika w tytule i jego twarzy w materiałach reklamowych.

Gra powiązana jest z biograficznym filmem Pelé: Birth of a Legend i pozwala w uproszczonej formie rozegrać całą karierę mistrza. Zaczynamy więc na obdrapanych uliczkach brazylijskich miasteczek, aby potem stać się zawodowym zawodnikiem, a ostatecznie zdobyć mistrzostwo świata.

Pelé: Soccer Legend nie jest tradycyjną grą piłkarską, w której rozgrywany pełne mecze. Zamiast tego jest to zestaw wyzwań logiczno-zręcznościowych symulujących konkretne fragmenty spotkań. W większości z nich musimy wymyślić sposób na dostarczenie piłki do bramki lub wykonanie trudnego podania, a następnie wykonać ten plan z chirurgiczną precyzją. Dokonujemy tego rysując szybko kształty palcem na ekranie, więc przydatny jest także dobry refleks. Wszystkim tym rządzi całkiem realistyczny silnik fizyczny, choć nie zabrakło także elementów arcade w postaci licznych mocy specjalnych.

W sumie na przejście czeka 150 poziomów zlokalizowanych w różnych lokacjach i miastach, w ramach których musimy pokonać ponad tysiąc wyzwań. Za wygrane otrzymujemy wirtualną walutę służącą do odblokowywania nowych strojów oraz akcesoriów. Dostępna jest także opcja multiplayer, pozwalająca na rywalizowanie z innymi graczami. Wszystko to w sumie daje prostą, ale w sumie całkiem sympatyczną zręcznościówkę piłkarską.

Pelé: Soccer Legend dostępne jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Pelé: Soccer Legend w App Store

Pelé: Soccer Legend w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pelé: Soccer Legend

Pelé: Soccer Legend