Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 11:14

autor: Góral

Titanfall 2 ukaże się w tym roku

W najnowszym raporcie finansowym firmy Electronic Arts ujawniono, że strzelanka Titanfall 2 ukaże się w trzecim kwartale roku fiskalnego 2017, czyli w okresie pomiędzy październikiem a grudniem 2016 roku.

12 czerwca bieżącego roku doczekamy się pełnoprawnej zapowiedzi gry Titanfall 2. Do tego czasu możemy jedynie raczyć się powyższym zwiastunem, gdyż konkretów na temat tego projektu na razie nie ma. Wygląda jednak na to, że właśnie poznaliśmy przybliżony termin premiery produkcji. W najnowszym raporcie finansowym firmy Electronic Arts ujawniono bowiem tytuły, których doczekamy się w roku fiskalnym 2017, czyli w okresie pomiędzy 1 kwietnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku. Wychodzi na to, że w trzecim kwartale (październik – grudzień 2016 roku) doczekamy się dwóch strzelanek ze stajni EA – Battlefield 1 (premiera 21 października) i właśnie Titanfall 2. W przypadku drugiej z wymienionych pozycji najpewniej pojawi się ona pod koniec listopada, ewentualnie w grudniu. Październikowy debiut raczej odpada, w końcu miesiąc ten będzie należał do FPS-a studia DICE.

Gry firmy Electronic Arts zaplanowane na rok fiskalny 2017 / Źródło: raport finansowy EA. - Titanfall 2 ukaże się w tym roku - wiadomość - 2016-05-11
Gry firmy Electronic Arts zaplanowane na rok fiskalny 2017 / Źródło: raport finansowy EA.
Titanfall 2 w skrócie:
  • Pierwszoosobowa strzelanka od studia Respawn Entertainment
  • Ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach
  • Premiera odbędzie się w trzecim kwartale roku fiskalnego 2017, czyli w okresie październik – grudzień 2016 roku

Pierwszy Titanfall ukazał się w marcu 2014 roku na konsoli Xbox One i PC-tach, a miesiąc później na Xboksie 360. Produkcja oferowała jedynie zmagania w multiplayerze, w którym wcielaliśmy się w żołnierzy przyszłości, walczących na polu bitwy nie tylko przy użyciu rozmaitych broni, ale także tytułowych tytanów, czyli potężnych mechów przywoływanych w trakcie starcia. W odróżnieniu od jedynki, kontynuacja oferować ma kampanię dla jednego gracza. Z opublikowanego zwiastuna wynika także, że roboty doczekają się broni przeznaczonej do walki w zwarciu.

Za produkcję obu odsłon odpowiada ekipa Respawn Entertainment. Studio zostało założone w 2010 roku przez Jasona Westa i Vince’a Zampellę – byłych pracowników Infinity Ward, znanego z serii Call of Duty. Obecnie firma pracuje nie tylko nad Titanfall 2, ale także nad przygodową grą akcji osadzoną w uniwersum Star Wars, której premiera najprawdopodobniej odbędzie się w 2017 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Titanfall 2

Titanfall 2