Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 11:03

autor: luckie

Gwiezdne wojny od Visceral Games dopiero w 2018 roku

Podczas najnowszej konferencji finansowej firma Electronic Arts wyjawiła plany odnośnie swoich przyszłych projektów. Niestety, sandboksowa gra akcji od Visceral Games i Motive Studios ukaże się dopiero w 2018 roku.

W temacie Gwiezdnych wojen zrobiło się ostatnio naprawdę gorąco. Oprócz zeszłorocznej premiery Przebudzenia Mocy i zmierzającego na ekrany kin Łotra Jeden, fani dostali świetnie sprzedające się Star Wars: Battlefront, a niedawno ujawniono także przygodową grę akcji od studia Respawn Entertainment, twórców Titanfall. Wciąż pamiętamy jednak o zapowiedzianej pod koniec 2013 roku sandboksowej produkcji studia Visceral Games – ekipy, która zasłynęła za sprawą cyklu Dead Space. Podczas ostatniej konferencji finansowej firmy Electronic Arts wyjawiono, że Gwiezdne wojny od Visceral zaplanowane są na 2018 rok. Niestety, wciąż brakuje konkretów na temat samej gry.

Czy zamiast gry o Boba Fecie otrzymamy produkcję poświęconą Hanowi Solo? - Gwiezdne wojny od Visceral Games dopiero w 2018 roku - wiadomość - 2016-05-11
Czy zamiast gry o Boba Fecie otrzymamy produkcję poświęconą Hanowi Solo?
Co wiemy o grze Star Wars od Visceral Games?
  1. Gra akcji z otwartym światem;
  2. Współtworzona ze studiem Motive pod wodzą Jade Raymond (Assassin’s Creed);
  3. Dyrektorem kreatywnym produkcji jest Amy Hennig, scenarzystka serii Uncharted;
  4. Rozgrywka ma czerpać garściami ze Star Wars 1313 i Uncharted;
  5. Głównym bohaterem może być Han Solo.

Z informacji, które ujawniono do tej pory wiemy, że ma to być wysokobudżetowa gra akcji z otwartym światem. Z zespołem Visceral ściśle współpracuje Motive Studios pod wodzą Jade Raymond, producentki pierwszego Assassin’s Creed. Pieczę nad projektem sprawuje scenarzystka cyklu Uncharted, Amy Hennig, która dołączyła do zespołu dwa lata temu. Innych informacji na ten temat udzielił jakiś czas temu zaangażowany w prace nad grą aktor Nolan North (Nathan Drake z Uncharted), według którego rozgrywka ma przypominać anulowane Star Wars 1313 oraz cykl Uncharted. Z kolei pewne pogłoski donoszą, jakoby głównym bohaterem produkcji miał być Han Solo. Choć informacja ta nie ma potwierdzenia, wydaje się być dość prawdopodobna – słynny przemytnik pasowałby jak ulał do „starwarsowej” wersji Uncharted, na którą maluje się projekt. Miejmy nadzieję, że więcej sprawdzonych informacji poznamy podczas czerwcowej imprezy EA Play.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Electronic Arts