Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 10:55

autor: Adrian Werner

Dark Souls III rozeszło się w 3 mln egzemplarzy, a cała seria w 13 mln

Firma Bandai Namco pochwaliła się, że na półki sklepów powędrowały już 3 miliony egzemplarzy Dark Souls III i 13 mln sztuk wszystkich odsłon tej popularnej marki studia From Software.

Dark Souls III sprzedaje się wyśmienicie. - Dark Souls III rozeszło się w 3 mln egzemplarzy, a cała seria w 13 mln - wiadomość - 2016-05-11
Dark Souls III sprzedaje się wyśmienicie.

Studio From Software ma powody do zadowolenia. Wydawca gry Dark Souls III, czyli firma Bandai Namco Games, właśnie ogłosił, że na półki sklepowe powędrowało już 3 miliony egzemplarzy tej produkcji. Na tę liczbę składa się 1,5 mln w Ameryce Północnej, 1 mln w Europie oraz 500 tysięcy w Azji. Natomiast cała trylogia rozeszła się w ponad 13 mln sztuk.

Takie liczby mogą nie wydawać się strasznie imponujące w porównaniu z osiągnięciami kilku ostatnich odsłon Call of Duty czy Grand Theft Auto, ale w rzeczywistości deweloper i wydawca bez wątpienia są z nich bardzo zadowoleni. Dark Souls to w sumie niszowa seria, której znakiem rozpoznawczym jest ekstremalnie wysoki poziom trudności. Autorzy nigdy nie ukrywali, że ich celem nie jest przypodobanie się szerokiej publiczności, więc fakt, że cykl znalazł aż tylu fanów jest wielkim sukcesem.

Pomimo popularności serii autorzy nie zamierzają jej kontynuować. Kilka tygodni temu studio From Software potwierdziło, że nie ma żadnych planów odnośnie kolejnych odsłon i obecnie koncentruje się na nowej marce. Autorzy nie pozbawili fanów całej nadziei i przyznali, że jakieś szanse, choć niewielkie, na rozwój marki mimo wszystko są. Jednak w praktyce, nawet jeśli deweloperzy powrócą do tego cyklu, to najprawdopodobniej nie stanie się to wcześniej niż za kilka lat.

Oczywiście, fakt że na horyzoncie nie majaczy już Dark Souls IV wcale nie oznacza, że fani serii nie będą mieli w co grać. Wydane w zeszłym roku Bloodborne było w końcu nową marką ze sporym zestawem odmiennych rozwiązań, ale mimo wszystko całość prezentowała podobne podejście do gatunku RPG i spodobała się większości miłośników Dark Souls. Możemy się zatem spodziewać, że autorzy nie pozwolą głodować graczom lubującym się w arcytrudnych RPG-ach.

Przypomnijmy, że Dark Souls III zadebiutowało w Japonii 24 marca tego roku, a 12 kwietnia gra ukazała się na rynkach europejskim i amerykańskim. Produkcja dostępna jest w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Dark Souls III - symulator umierania żegna się z klasą
  3. Dark Souls III - kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Dark Souls III

Dark Souls III