Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2016, 12:20

autor: Renox

Koniec serii Dark Souls - From Software pracuje już nad czymś nowym

Hidetaka Miyazaki, szef japońskiego From Software, potwierdził, że deweloperzy nie mają w tym momencie żadnych planów na rozwój serii Dark Souls. Okazuje się, iż producenci zajęli się już tworzeniem zupełnie nowej marki.

Dark Souls III to najprawdopodobniej ostatnia odsłona cyklu. - Koniec serii Dark Souls? From Software pracuje nad nowym IP - wiadomość - 2016-04-27
Dark Souls III to najprawdopodobniej ostatnia odsłona cyklu.

Wczoraj wieczorem informowaliśmy Was o tym, że na drugi dodatek DLC do Dark Souls III fani będą musieli poczekać aż do początku 2017 roku. To jednak nie koniec złych wieści dla graczy zżytych ze wspomnianą grą czy też nawet całą marką. Okazuje się bowiem, że wywiad z tajwańskim serwisem GNN, w którym mowa była o wyżej wspomnianym rozszerzeniu, kryje w sobie inne ciekawe informacje. Jak wynika z tłumaczenia umieszczonego w serwisie NeoGAF, deweloperzy z From Software nie mają na razie żadnych planów na rozwój cyklu Dark Souls i koncentrują swoje siły na całkowicie nowej grze.

Hidetaka Miyazaki stwierdził, że dla niego seria Dark Souls dobiegła końca (chociaż część trzecia – podobnie jak jej poprzedniczki - może oczywiście liczyć na kilka płatnych, dodatkowych rozszerzeń). Producenci nie mają w tym momencie planów na tworzenie potencjalnych kontynuacji czy też jakichś spin-offów. W zamian za to autorzy wzięli się już za opracowywanie zupełnie nowej marki. Szczegóły? Na razie brak, chociaż znając dotychczasowy dorobek japońskiego dewelopera, możemy spodziewać się oryginalnej i wymagającej produkcji.

Ok, ale czy fani Dark Souls na dobre mogą pożegnać się z tym cyklem? Niekoniecznie. Miyazaki przyznał, że szanse na dalszy rozwój serii są – na ten moment niewielkie, ale niczego nie można wykluczyć ze stuprocentową pewnością. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno on, jak i jego ekipa chcą pójść o kilka kroków do przodu i zająć się czymś kompletnie świeżym. Co istotne, nie jest to pierwsza tego rodzaju deklaracja. Już w listopadzie zeszłego roku twórca serii Dark Souls przyznał, że „trójka” będzie w jego mniemaniu godnym zwieńczeniem ostatnich lat pracy nad cyklem. Czekamy na kolejne informacje - zwłaszcza na te dotyczące nowego IP.