Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2016, 12:59

autor: Adrian Werner

BioWare pracuje już nad nowym Dragon Age?

Mark Darrah, producent serii RPG Dragon Age, opublikował na swoim Twitterze filmik, który sugeruje, że studio BioWare może pracować już nad nową odsłoną tego popularnego cyklu.

Od premiery Dragon Age: Inkwizycja minęło już prawie półtora roku. - BioWare pracuje nad nowym Dragon Age? - wiadomość - 2016-04-27
Od premiery Dragon Age: Inkwizycja minęło już prawie półtora roku.

Mark Darrah, zatrudniony w studio BioWare na stanowisku producenta serii Dragon Age, opublikował na swoim koncie Twitter krótki filmik, który sugeruje, że mogły już ruszyć prace nad nową odsłoną. Trzynastosekundowe video pokazuje album z czerwoną okładką i symbolem wieży, a na pierwszej stronie znajduje się informacja, że materiał jest przeznaczony wyłącznie do wewnętrznego użytku w firmie Electronic Arts. Możliwe więc, że jest to dokument opisujący ogólne założenia projektu, który stanie się nowym Dragon Age.

Darrah w BioWare do tej pory zajmował się tylko cyklem Dragon Age, a wieża na okładce sugeruje klimaty fantasy. Warto także przypomnieć, że kilka dni temu producent zadał na Twitterze pytanie fanom marki, czy byliby zainteresowani zagraniem w turowe taktyczne RPG osadzone w uniwersum serii, zrealizowane w stylu Fire Emblem. Jednocześnie podkreślił, że takowy projekt byłby produkcją poboczną, a nie czwartą częścią.

Oczywiście, wszystko to są jedynie spekulacje i zapewne sporo czasu minie nim poznamy prawdę. Opracowanie nowej odsłony marki wydaje się być jednak wyłącznie kwestią czasu. Electronic Arts nigdy nie ujawniło pełnych wyników sprzedaży gry Dragon Age: Inkwizycja, ale wiemy, że zaliczyła ona najlepszy debiut w historii studia BioWare. Chwalący się tym dyrektor finansowy Blake Jorgensen, stwierdził, że wydawca widzi ogromny potencjał dla dalszego rozwoju marki, choć nie podał żadnych konkretów.

Obecnie BioWare koncentruje się na Mass Effect: Andromeda, ale należy pamiętać, że głównym zespołem zajmującym się tym projektem jest oddział zlokalizowany w Montrealu, a nie starsze studio z Edmonton, które opracowało wszystkie trzy odsłony Dragon Age. Twórcy zdecydowanie więc mają moce przerobowe, aby po cichu pracować nad nową dużą produkcją.

Fani marki powinni się jednak uzbroić w cierpliwość. Nawet jeśli BioWare tworzy obecnie nowe Dragon Age to gra raczej nieprędko trafi do sprzedaży. Zapewne poczekamy też sporo czasu na jej oficjalne ujawnienie, gdyż Electronic Arts może nie chcieć na razie odwracać uwagi od Mass Effect: Andromeda.

  1. BioWare – oficjalna strona studia

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age IV

Dragon Age IV