Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2015, 20:42

autor: Piotr Bicki

Gwiezdne Wojny od Visceral Games w stylu Uncharted i Star Wars 1313?

Choć Electronic Arts koncentruje się teraz głównie na promocji Star Wars: Battlefront, na zlecenie firmy powstaje jeszcze kilka innych gier osadzonych w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Nad jedną z nich pracuje studio Visceral Games, ale dotychczas wiadomo było o niej niewiele. Zaangażowany w projekt aktor Nolan North w trakcie spotkania z fanami zdradził jednak, że produkcja przypominać może skasowane Star Wars 1313.

Tajemnicza gwiezdnowojenna gra od Visceral Games ma przypominać Star Wars 1313. - "Gwiezdne Wojny" od Visceral Games w stylu Uncharted i Star Wars 1313? - wiadomość - 2015-06-29
Tajemnicza gwiezdnowojenna gra od Visceral Games ma przypominać Star Wars 1313.

Jednym ze studiów powiązanych z firmą Electronic Arts, które pracują nad grami osadzonymi w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, jest Visceral Games, a więc twórcy cyklu Dead Space. Konkretów dotyczących powstającej produkcji do tej pory nie ujawniono, wiadomo było jedynie, że w projekt zaangażowana jest Amy Henning, była dyrektor kreatywna serii Uncharted. A także Nolan North, aktor, który znany jest przede wszystkim z roli Nathana Drake’a. W trakcie spotkania z fanami na konwencie Metrocon (imprezie poświęconej głównie serialom anime, która miała miejsce w połowie czerwca) gwiazdor podzielił się kilkoma szczegółami związanymi z tytułem. Stwierdził, że jeśli komuś spodobały się wcześniejsze dokonania Henning, powinien być zadowolony z tajemniczej gry. A to dlatego, że produkcja ma być wykonana w stylu, który gracze znają między innymi z poszczególnych odsłon cyklu Uncharted.

To zaś oznacza, że możemy spodziewać się mnóstwa efektownych fragmentów, w których będzie dużo się działo na ekranie. Potwierdzają to kolejne słowa aktora, którego zapytano wprost czy tytuł będzie nową wersją skasowanego Star Wars 1313. North wyjaśnił, że produkcja będzie inna niż anulowany projekt studia LucasArts, ale będzie miała z nim wiele wspólnego.

Star Wars 1313 zostało zapowiedziane w trakcie targów E3 w 2012 roku. Od chwili opublikowania pierwszych fragmentów rozgrywki, produkcja wzbudziła spore zainteresowanie wśród graczy. Miała to być gra akcji z elementami platformowymi czerpiąca garściami z takich tytułów, jak poszczególne odsłony Uncharted, w której wydarzenia obserwowane miały być zza pleców bohatera.

Tym zaś miał być anonimowy łowca nagród rozprawiający się z kryminalistami na tytułowym poziomie 1313, który jest sercem przestępczego świata planety Coruscant. Po przejęciu koncernu LucasFilm przez Disneya, prace nad projektem anulowano.