Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PS3X360XONE
Okładka Madden NFL 17 (PS3)
OkładkaMadden NFL 17 (PS3)

Madden NFL 17

Kolejna z dorocznych odsłon popularnego cyklu sportowego koncernu Electronic Arts, firmowanego nazwiskiem legendarnego zawodnika, trenera i komentatora futbolu (amerykańskiego) Johna Maddena.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madden NFL 17 Premiera

23sie2016

X360 PS3 PS4 XONE

Wydany na konsoli PS4, X360 itd. Madden NFL 17 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych, firmowanego nazwiskiem legendarnego zawodnika, trenera i komentatora Johna Maddena – cyklu, który mimo ponad trzech dekad obecności na rynku, zawsze pozostawał w cieniu najsłynniejszych serii pokroju FIFY, NHL czy NBA Live, a to głównie z powodu stosunkowo niskiej popularności futbolu amerykańskiego poza granicami USA. Za powstanie gry odpowiada tradycyjnie studio EA Tiburon, czyli oddział amerykańskiego koncernu Electronic Arts, który zajmuje się rozwijaniem marki od połowy lat 90. ubiegłego wieku.

Podobnie jak wszystkie ostatnie odsłony serii (począwszy od 2013 roku), opisywany tytuł ukazał się zarówno na konsolach obecnej, jak i poprzedniej generacji, a obie wersje różnią się od siebie jedynie jakością oprawy graficznej. Gwiazdą z okładki tej edycji Madden NFL jest zawodnik o swojsko brzmiącym nazwisku Rob Gronkowski, który wraz z drużyną New England Patriots wywalczył puchar Super Bowl w 2015 roku.

Mechanika

Mechanika Madden NFL 17 stanowi kolejny krok w ewolucji serii, łącząc tradycyjne i sprawdzone rozwiązania z porcją nowości i usprawnień. W tej edycji dotknęły one wszystkich formacji, sprawiając, że mamy do czynienia z najbardziej kompletną i najlepiej zbalansowaną mechaniką meczową ze wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu. Wśród najważniejszych zmian wyróżnić warto nowy model sterowania zawodnikiem niosącym piłkę, pozwalający m.in. na efektowne i bardziej kreatywne zmylanie obrońców, a także ulepszoną sztuczną inteligencję formacji defensywnych. W grze znajdziemy oczywiście zestaw licencjonowanych drużyn oraz szczegółowe statystyki poszczególnych zawodników, które – co ciekawe – dzięki specjalnemu systemowi Madden 365 są na bieżąco aktualizowane w trakcie sezonu.

Tryby gry

W wydanym na konsoli PS4, X360 itd. Madden NFL 17 twórcy skoncentrowali się przede wszystkim na rozwinięciu i dopracowaniu Franchise – czyli rozbudowanego trybu kariery, w którym jako menadżer prowadzimy swój zespół przez kolejne sezony, odpowiadając za wszystkie aspekty jego funkcjonowania, takie jak treningi, kontrakty, transfery czy obsadę sztabu szkoleniowego. W grze nie zabrakło jednak tradycyjnej gamy trybów zabawy jedno- i wieloosobowej, wliczając w to wprowadzony w ubiegłorocznej edycji Draft, oraz znany z innych gier EA Sports tryb Ultimate Team.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, Madden NFL 17 bazuje ponownie na nowoczesnym silniku Ignite, przygotowanym przez koncern Electronic Arts z myślą o platformach nowej generacji, wykorzystywanym także w innych grach sportowych firmy. Ze względu na ograniczenia sprzętowe, produkcja prezentuje się nieco mniej okazale na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, ale także i tu nie zabrakło sporej liczby ulepszeń, wpływających na walory wizualne produkcji. Na wyróżnienie zasługuje jak zawsze przebojowa ścieżka dźwiękowa EA Trax, łącząca licenjonowane utwory znanych oraz początkujących wykonawców, reprezentujących różne gatunki muzyczne.

Ostatnia modyfikacja 19 maja 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 17

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
XONE
PS3
X360