Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka NCAA Football 14 (PS3)

NCAA Football 14

Kolejna odsłona popularnej w Stanach Zjednoczonych gry sportowej traktującej o futbolu amerykańskim. Produkcja pozwala wziąć udział w rozgrywkach organizowanych przez National Collegiate Athletic Association.

Sportowe | futbol amerykański

Okładka NCAA Football 14 (PS3)

data premiery gry:

9lip2013

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NCAA Football 14 to gra oparta na licencji instytucji National Collegiate Athletic Association, która organizuje rozgrywki futbolu amerykańskiego w szkołach wyższych na terenie Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie. Tytuł, stworzony przez zespół EA Sports, otrzymał szereg mniejszych i większych zmian, które zapewniają dużą dozę realizmu.

Największą nowością w serii jest tryb Ultimate Team, znany z innych gier sportowych firmy Electronic Arts, który jednak dopiero przy okazji tej części pojawił się w NCAA Football. Zabawa polega na budowaniu drużyny złożonej z zawodników, których znajduje się w specjalnych kartach, kupowanych za wewnętrzną walutę produkcji lub za prawdziwe pieniądze. Sportowcami można się wymieniać, ustawiać na dowolnej pozycji czy też sprzedawać ich, jeżeli nie spełniają wymagań grającej osoby.

Tytuł umożliwia zabawę w kilku trybach. Oprócz wspomnianego już Ultimate Team, do wybory oddano także opcje zarządzania drużyną, karierę, rozgrywanie historycznych spotkań i nie tylko. Jedną z nowości jest Dynasty Mode, gdzie ustalamy program treningowy dla naszych podopiecznych i ich styl gry, wykorzystując nowe możliwości trenerskie. Historia w karierze została skonstruowana tak, by jeszcze lepiej odzwierciedlać klimat szkolnych rozgrywek.

Produkcja działa w oparciu o zupełnie nową technologię - Infinity Engine 2. Silnik ten pozwolił na dokładniejsze odwzorowanie zasad fizyki i wdrożenie ulepszonego systemu kolizji. Dzięki niemu twórcom udało się jeszcze bardziej pchnąć swój produkt w stronę symulacji, oferując nawet odmienne kontuzje i urazy (w zależności od siły uderzenia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do NCAA Football 14

Wymagania wiekowe NCAA Football 14

odpowiednia dla każdego wieku

X360
PS3