Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2014, 21:16

Kolejny GRID zostanie zapowiedziany 22 kwietnia?

Studio Codemasters opublikowało króciutki film, który sugeruje, że wkrótce dojdzie do ogłoszenia czegoś związanego z wyścigową serią GRID. Animacja kończy się napisami z datą 22 kwietnia 2014 roku i tagiem „RacingIsComing” (w wolnym tłumaczeniu: Nadchodzą wyścigi).

Wygląda na to, że studio Codemasters szykuje w najbliższym czasie jakieś ogłoszenie dla fanów wyścigowej serii GRID – zwiastuje to opublikowany dzisiaj przez dewelopera króciutki teaser trailer. Animacja trwa 17 sekund i przez większą część czasu jej trwania pokazuje jedynie świetliste wiązki, którym towarzyszą odgłosy mknących bolidów. Niemniej, końcówka nie pozostawia wątpliwości co do tematu filmu, ukazując charakterystyczne skrzydlate logo, znane z gier Race Driver: GRID i GRID 2. Co więcej, towarzyszy mu data 22.04.2014 i tag „RacingIsComing” (w wolnym tłumaczeniu: „Nadchodzą wyścigi”) – zatem nie ulega wątpliwości, że w najbliższy wtorek Codemasters podzieli się z nami jakąś wiadomością na temat omawianej serii.

Co szykuje Codemasters? GRID-a 3 czy może tylko „dwójkę” w nowych szatach? - Kolejny GRID zostanie zapowiedziany 22 kwietnia? - wiadomość - 2014-04-17
Co szykuje Codemasters? GRID-a 3 czy może tylko „dwójkę” w nowych szatach?

Czy chodzi o GRID-a 3? Biorąc pod uwagę, że poprzednia odsłona zadebiutowała raptem niecały rok temu – w maju 2013 roku – i to po pięciu latach oczekiwania od momentu premiery „jedynki”, nie wydaje się to bardzo prawdopodobne. Jednak z drugiej strony, przez to samo kryterium mało prawdopodobne wydaje się ujawnienie kolejnego DLC do GRID-a 2 – zwłaszcza że „mistrzowie kodu” nie mają w zwyczaju tak hucznie celebrować zapowiedzi produktów tego rodzaju. Cóż zatem zostaje? Biorąc pod uwagę panujące obecnie trendy, całkiem możliwe, że mowa tu o porcie wymienionej gry (potencjalnie wzbogaconym o unikatową zawartość) na konsole nowej generacji. Ale nie ma co gdybać – wyjaśnienie zagadki poznamy już za parę dni.

Kolejny GRID zostanie zapowiedziany 22 kwietnia? - ilustracja #2Choć od paru lat stosujemy określenie GRID, omawiany cykl sięga korzeniami prawie dwie dekady wstecz. Jego historia zaczęła się od gry TOCA Touring Car Championship, realistycznego symulatora wyścigowych samochodów turystycznych wydanego w 1997 roku. Niecałe pięć lat później seria otrzymała podtytuł Race Driver, zmieniając swój profil – zachowano półsymulacyjny model jazdy, lecz zwiększono liczbę motoryzacyjnych dyscyplin sportowych. Proces ten rozciągnął się na trzy odsłony, osiągając apogeum w 2006 roku, kiedy to zadebiutowała TOCA Race Driver 3.

Dwa lata później Codemasters po raz kolejny zmieniło oblicze tego cyklu, pozbywając się terminu TOCA i dodając GRID – jednocześnie nastąpił zwrot w stronę bardziej zręcznościowego modelu zachowania się pojazdów i położenie nacisku na wozy sportowe (porzucono rajdówki, terenowe łaziki, gokarty etc.). Nic nie wskazuje na to, by „mistrzowie kodu” mieli w najbliższych latach dokonać kolejnej metamorfozy omawianej serii.