Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2014, 21:35

autor: Ender

Disney Infinity 2.0 z postaciami z uniwersum Marvela

Według niepotwierdzonych jeszcze w pełni informacji, w sierpniu tego roku zadebiutuje nowa wersja gry Disney Infinity. Wraz z jej debiutem do sklepów trafią nowe plastikowe figurki. Będą one przedstawiać bohaterów z komiksowego uniwersum Marvela. Wraz ze statuetkami otrzymamy także nowe grywalne postacie, poziomy oraz przedmioty dla edytora poziomów.

Wraz ze wstępnymi informacjami, na stronie D23 pojawiła się także pierwsza grafika promocyjna - Disney Infinity 2.0 z postaciami z uniwersum Marvela - wiadomość - 2014-04-17
Wraz ze wstępnymi informacjami, na stronie D23 pojawiła się także pierwsza grafika promocyjna

Na stronie internetowej, należącej do oficjalnego fanklubu Disneya – D23, przez chwilę pojawiła się informacja dotycząca premiery drugiej odsłony serii Disney Infinity. Według niej, Disney Infinity 2.0 powinno zadebiutować w sierpniu tego roku, a więc w zaledwie 12 miesięcy po debiucie pierwszej części cyklu. Tytuł ma umożliwić graczom zabawę z postaciami z komiksowego uniwersum Marvela. Produkcji mają towarzyszyć pakiety zabawkowych figurek, które za pomocą specjalnego „portalu” zeskanujemy do wirtualnego świata gdzie zamienią się w grywalnych bohaterów. Zestawy statuetek zawierać będą kody odblokowujące nowe przygody, lokacje, a także przedmioty dla edytora poziomów.

Na razie nie wiadomo w jakiej formie będzie dystrybuowane Disney Infinity 2.0, ani też ile dużo będzie kosztować. Wydawca gry zaadoptuje najpewniej model wykorzystywany od lat przez konkurencyjną serię Skylanders, za której produkcję odpowiada Activision. Oznacza to, że rodzice zainteresowanych tytułem dzieci zostaną zapewne zmuszeni do zakupu nowego dysku. Pod znakiem zapytania stoi również to czy w nowej wersji odblokujemy bohaterów z zakupionych już figurek. Najprawdopodobniej jednak nie będzie z tym większych problemów.

Przypomnijmy, że Disney Infinity wydane zostało 18 sierpnia 2013 roku. Od czasu premiery, tytuł znalazł ponad 3 miliony nabywców. Dzieło studia Avalanche Software przyczyniło się do ustabilizowania finansowej sytuacji w firmie Disney Interactive, która w tym roku musiała zwolnić przeszło 700 pracowników. Filia Disneya, specjalizująca się w tworzeniu gier opartych na licencji rozrywkowego giganta, skupi się teraz przede wszystkim na rozwijaniu marki Infinity. Biorąc pod uwagę to, że twórcy serii mogą skorzystać nie tylko z praw do uniwersum Marvela, ale także Star Wars, przyszłość cyklu wydaje się być niezagrożona. Postacie ze świata Gwiezdnych Wojen pojawią się zapewne w przyszłym roku wraz z Disney Infinity 3.0. W tym samym czasie powinna nastąpić także premiera siódmego filmowego epizodu gwiezdnej sagi.

  1. Oficjalna strona gry Disney Infinity