Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka TOCA Touring Car Championship (PC)

TOCA Touring Car Championship PC

Symulacyjna gra wyścigowa autorstwa firmy Codemasters.

Wyścigi

PC Windows
Okładka TOCA Touring Car Championship (PC)

wydawca: 3DO Company

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października1997

10lutego1999

pudełko PL

Pierwsza realistyczna symulacja rajdów samochodowych w kategorii „touring car” stworzona przez zespół Codemasters. TOCA Touring Car Championship wiernie odzwierciedla fizykę jazdy samochodem i zachowania pojazdu, łącznie z zawieszeniem, układem napędowym, systemem uszkodzeń i kolizji oraz prawidłowym prowadzeniem pojazdu w zależności od podłoża i manewrów. Do wyboru mamy oficjalne samochody rajdowe biorące udział w mistrzostwach: Peugeot 406, Renault Laguna, Audi A4, Volvo S40, Opel Vectra, Ford Mondeo, Honda Accord i Nissan Primera. Każdy z modeli dokładnie oddaje różnice w prowadzeniu prawdziwych pojazdów.

Trzy tryby gry pozwalają na uczestniczenie w Mistrzostwach, Pojedynczym Rajdzie lub jazdę na czas Time Trial. Cały cykl mistrzostw obejmuje szereg rajdów, w których uczestniczy 16 światowej klasy kierowców, jak chociażby Menu, Plato czy Tarquini. Zawody odbywają się na znanych trasach, m.in. Donington, Silverstone, Thruxton, Brands Hatch, Oulton Park, Croft, Knockhill i Snetterton. Tryb multiplayer umożliwia rywalizację do ośmiu graczy jednocześnie w sieci lokalnej lub czterech w trybie podzielonego ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do TOCA Touring Car Championship

Wymagania wiekowe TOCA Touring Car Championship

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe TOCA Touring Car Championship

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233MHz, 64MB RAM + wykorzystuje joystick

Inwazja dem od Codemasters

wiadomość4 stycznia 2004

Serwis Gamers Hell po raz kolejny uraczył nas akcją spod znaku „Inwazja dem”. Tym razem wybór padł na firmę Codemasters, znanego producenta, który rozpoczynał karierę jeszcze w czasach dominacji komputerów ośmiobitowych. Co prawda, tak starych programów jak np. seria Dizzy nie znajdziemy w ofercie portalu, głównie ze względu na to, że ich dema fizycznie nie istnieją, ale mamy inne, równie ciekawe propozycje. Linki do nich, tradycyjnie, podajemy poniżej.

Przegląd prasy: Click!, NŚGK i PLAY 1/2004 już w kioskach

wiadomość19 grudnia 2003

W punktach z prasą rozmieszczonych na terenie naszego kraju czekają na was najnowsze, świąteczno-noworoczne (1/2004) numery czasopism poświęconych tematyce gier komuterowych/video: Click!, Nowy Świat Gier Komputerowych oraz PLAY.