Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PC
Okładka TOCA Touring Car Championship (PS1)
OkładkaTOCA Touring Car Championship (PS1)

TOCA Touring Car Championship

Symulacyjna gra wyścigowa przygotowana przez Codemasters, studio odpowiedzialne też m.in. za słynną serię Colin McRae Rally. Produkcja stara się jak najwierniej odwzorowywać realia zmagań samochodów turystycznych.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TOCA Touring Car Championship Premiera

15paź1997

PC PS1

producent: Codemasters wydawca: 3DO Company

Gry podobne do TOCA Touring Car Championship

Gran Turismo 2

Colin McRae Rally (1998)

The Need for Speed

Pierwsza odsłona serii TOCA – symulacyjnej gry wyścigowej pozwalającej wziąć udział w pasjonujących zmaganiach samochodów turystycznych. Tytuł wykorzystuje oficjalną licencję zmagań i pozwala sprawdzić się za kierownicą maszyn znanych z prawdziwych torów. Produkcję przygotowało studio Codemasters, które opracowało również serię Colin McRae Rally.

Mechanika

TOCA Touring Car Championship to gra wyścigowa bazująca na licencji cyklu British Touring Car Championship. Produkcja przedstawia mistrzostwa zgodnie ze stanem faktycznym z 1997 roku. Twórcy przenieśli do wirtualnego świata wszystkie uczestniczące w tamtym sezonie zespoły, poszczególnych kierowców, a także tory, na których odbywały się wyścigi. Tym samym gracze mogą zasiąść za kierownicą takich samochodów, jak honda accord, volvo s40, renault laguna czy audi a4 i zmierzyć się z Alainem Menu, Frankiem Bielą, Gabriele Tarquinim lub Rickardem Rydellem. Rywalizacja toczy się na najpopularniejszych torach w Wielkiej Brytanii, w tym Silverstone, Donington Park, Oulton Park i Brands Hatch.

Autorzy z Codemasters dopracowali model jazdy, by możliwie wiernie odpowiadał rzeczywistemu zachowaniu pojazdów. Poszczególne samochody nieco inaczej zachowują się na trasie i mają swoje mocne i słabe strony, zgodnie z rzeczywistością. Produkcja stawia na realizm, więc gracze muszą odpowiednio planować manewry wyprzedzania, zwracać uwagę na flagi i brać poprawki na warunki pogodowe, by móc myśleć o zwycięstwie.

Tryby gry

TOCA Touring Car Championship oferuje kilka opcji zabawy. Podstawowym trybem są mistrzostwa, w których najważniejsza jest regularność i zdobywanie punktów do klasyfikacji generalnej. W tym module każdy wyścig poprzedzony jest kwalifikacjami, w trakcie których stawka rywalizuje o pozycje startowe. Poza tym pasjonaci motoryzacji mogą szlifować umiejętności w pojedynczych wyścigach, bić rekordy czasowe na poszczególnych torach, ale też zmierzyć się z innymi graczami w rywalizacji wieloosobowej. Tryb multiplayer umożliwia rywalizację do ośmiu osób jednocześnie w sieci lokalnej.

Kwestie techniczne

Produkcja Codemasters aktywnie wykorzystuje licencję British Touring Car Championship – w grze dokładnie odwzorowano wszystkie malowania samochodów i szczegóły udostępnionych torów. Atmosferę zmagań buduje komentarz byłego kierowcy Tiffa Needella.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,6 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe TOCA Touring Car Championship: Odpowiednia dla każdego wieku.

TOCA Touring Car Championship Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM + wykorzystuje joystick
PC
PS1