Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Gran Turismo 2 (PS1)
OkładkaGran Turismo 2 (PS1)

Gran Turismo 2 PS1

Kontynuacja bardzo ciepło przyjętej gry wyścigowej, skupiającej się na realistycznym przedstawieniu zachowania pojazdów na torach. Gran Turismo 2 nie wprowadza drastycznych zmian w kwestii sposobu zachowania się samochodów na torze.

Wyścigi | samochodowe | elementy symulacyjne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gran Turismo 2 Premiera PS1

23grudnia1999

producent: Polyphony Digital wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gran Turismo 2

Vanishing Point

Colin McRae Rally 2.0

Gran Turismo

Gran Turismo 2 na PS1 to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej gry wyścigowej, stawiającej na realistyczne odwzorowanie zachowania pojazdów na torze. Podobnie jak część pierwsza, produkcja została stworzona przez Polyphony Digital, zgodnie z wizją zarządzającego zespołem Kazunoriego Yamauchi.

Mechanika

Wydane na PS1 Gran Turismo 2 korzysta z tego samego silnika fizycznego i graficznego, co pierwowzór, wprowadzając jedynie drobne ulepszenia do systemu jazdy. Najbardziej odczuwalna zmiana dotyczy hamulców, które znacznie rzadziej wywołują nadsterowność pojazdu. Nowością są trasy rajdowe, na których samochody zachowują się odczuwalnie inaczej niż na asfalcie.

Kontynuacja Gran Turismo oferuje znacznie więcej pojazdów i tras. Tych pierwszych przygotowano ponad sześćset, opierając się na licencjach uzyskanych od takich firm jak Honda, Aston Martin, Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Lotus, Mazda, Mercedes Benz, Mitsubishi, Toyota czy Nissan. Każdy z tych wehikułów można przetestować na dwudziestu siedmiu lokacjach z całego świata.

Tryby gry

Gra została wydana na dwóch płytach CD, zawierających różne tryby gry. Na jednej znalazł się Arcade Mode, w którym gracz może swobodnie wybierać trasy i pojazdy, za sukcesy będąc nagradzanym dostępem do kolejnych torów i wehikułów.

Druga płyta zawiera Gran Turismo Mode, rozbudowany tryb kariery, w którym zwycięstwa nagradzane są kredytami. Te można wykorzystać do zakupu samochodów (zarówno nowych, jak i używanych) oraz części do tuningu. Przed uzyskaniem dostępu do bardziej prestiżowych zawodów gracz najpierw musi zdobywać licencje. Odbywa się to poprzez wykonywanie szeregu zadań, będących swego rodzaju rozbudowanym samouczkiem.

Kwestie techniczne

Gran Turismo 2 na PS1 korzysta z tego samego silnika graficznego, co pierwsza odsłona cyklu. Autorzy zdecydowali się jednak na implementację kilku ulepszeń, dzięki którym gra prezentuje się nieznacznie atrakcyjniej od swego poprzednika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gran Turismo 2: Odpowiednia dla każdego wieku.