Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Ridge Racer Revolution (PS1)
OkładkaRidge Racer Revolution (PS1)

Ridge Racer Revolution PS1

Druga część zręcznościowej gry wyścigowej, w której autorzy dodali kilka nowych trybów i opcji. Ponownie zmagania cechują się dużą dynamiką i mają niewiele wspólnego z prawdziwą walką na torze.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ridge Racer Revolution Premiera PS1

3grudnia1995

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ridge Racer Revolution

The Need for Speed

Gran Turismo 2

Gran Turismo

Przygotowana przez Namco druga odsłona słynnej serii zręcznościowych gier wyścigowych, które stawiają na dynamikę i efektowność zmagań. W kontynuacji autorzy udostępnili szereg nowości, w tym moduł zabawy dla dwóch osób na połączonych kablem konsolach.

Mechanika

Ridge Racer Revolution stawia na zręcznościowy model jazdy, pozwalając pokonywać zakręty w kontrolowanych poślizgach i pędzić na złamanie karku po długich prostych. Do dyspozycji graczy oddano w sumie piętnaście samochodów i trzy składające się z różnych segmentów trasy, występujące także w wersjach lustrzanych. Wraz z postępami w podstawowym module możemy odblokować dodatkowe tryby, pojazdy czy opcję ścigania się w nocy.

Tryby gry

Obok podstawowych trybów – wyścigu, w którym rywalizuje się z czasem i jedenastoma oponentami, a także tradycyjnego Time Triala – autorzy przygotowali też kilka urozmaicających rywalizację wyzwań. Wśród nich jest walka zdeformowanymi samochodami w ramach Pretty Racer oraz zawody koncentrujące się na zbieraniu punktów za udane drifty. Dla fanów zmagań wieloosobowych Namco przygotowało opcję zabawy na dwóch konsolach połączonych za pomocą kabla link-up.

Kwestie techniczne

Ridge Racer Revolution jest utrzymany, podobnie jak pierwsza odsłona serii, w nieco kreskówkowej stylistyce. Produkcja wykorzystuje pozwalający połączyć dwie konsole PS1 kabel link-up, a także zaprojektowany przez producenta kontroler NeGcon. Unikalnym elementem produkcji jest obecność klasycznej strzelanki Galaga '88, którą gracze mogą ukończyć w trakcie ekranu ładowania. Za zwycięstwo przyznawana jest nagroda w postaci nowych pojazdów do garażu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Ridge Racer Revolution: Odpowiednia dla każdego wieku.