Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2008, 22:30

autor: Elrond

Więcej informacji o przymiarkach Electronic Arts do Wii

Kilka dni temu na odbywającej się w Paryżu imprezie GDC, przedstawiciele Electronic Arts poinformowali, iż firma całkiem poważnie przymierza się do "zaatakowania" konsoli stacjonarnej Wii. Teraz znamy już nieco więcej szczegółów na temat serii nazwanej All-Play.

Kilka dni temu na odbywającej się w Paryżu imprezie GDC, przedstawiciele Electronic Arts poinformowali, iż firma całkiem poważnie przymierza się do "zaatakowania" konsoli stacjonarnej Wii. Teraz znamy już nieco więcej szczegółów na temat serii nazwanej All-Play.

I tak już w lipcu na rynku pojawi się NCAA Football 09 All-Play, zapoczątkowująca ekspansję Elektoników na konsolę Nintendo. Oczywiście według szumnych zapowiedzi, rozgrywka ma być dynamiczna oraz przyjazna w obsłudze dla graczy, przedstawiając uniwersytecki futbol amerykański w bardzo autentyczny sposób. Miesiąc później na półki sklepowe trafi Madden NFL 09 All-Play, m.in. z opcją "Call Your Shots" pozwalającą graczom na dokładniejsze rozgrywanie podań czy trybem 5-na-5 oferującym zmniejszone wymiarowo boisko oraz ... wielkogłowych zawodników. Także we wrześniu wielbiciele golfa otrzymają Tiger Woods PGA TOUR 09 All-Play, gdzie piłeczkę posyłać będziemy do dołków podobnie jak to ma miejsce w golfie wchodzącym w skład Wii Sports czyli po prostu machając kontrolerem. Tiger Woods PGA TOUR 09 All-Play zaoferować ma także zestaw interaktywnych i towarzyskich mini-gier, a także możliwość sieciowych rozgrywek, w których może wziąć udział do 4 graczy.

W miesiącu, w którym nasi zachodni sąsiedzi obchodzą święto piwa, światło dzienne ujrzy natomiast NBA LIVE 09 All-Play, oferująca według słów Elektroników m.in. więcej opcji kontroli zawodników na boisku oraz FIFA Soccer 09 All-Play, gdzie oprócz Ronaldinho, Wayne Rooney'a czy innych gwiazd światowej piłki kopanej w rozgrywce udział wezmą również stworzone przez graczy awatary Mii. W FIFA Soccer 09 All-Play pojawią się także tzw. Footii Party Games (m.in. piłka ... stołowa), oferujące więcej zabawy gdy przykładowo będziemy chcieli rozruszać drętwe rodzinne spotkanie czy imprezę w gronie przyjaciół.

Jak powiedział Peter Moore, prezes EA Sports, użytkownicy konsoli Wii oczekują bardzo wyjątkowych doznań związanych z grami sportowymi, a takimi właśnie ma być piątka najbardziej popularnych serii Elektroników, przygotowana od podstaw specjalnie z myślą o tych graczach. Zaletami wspomnianych gier ma być unikalne sterowanie, unikalne przedstawienie rozgrywki, unikalne jej tryby, a także unikalne ... opakowania. No cóż, zobaczymy jak bardzo "unikalne" okażą się zapowiedzi z zderzeniu z rzeczywistością.