Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2010, 14:37

autor: Hed

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Heavy Rain, Yakuza 3) 20/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o handlu wirtualnymi posiadłościami, coraz bardziej prawdopodobnym filmie na podstawie gry Heavy Rain, popularności Red Dead Redemption i Yakuza 3 oraz nowych opłatach związanych z World of Warcraft.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o handlu wirtualnymi posiadłościami, coraz bardziej prawdopodobnym filmie na podstawie gry Heavy Rain, popularności Red Dead Redemption i Yakuza 3 oraz nowych opłatach związanych z World of Warcraft.

Entropia Universe

Jon "Neverdie" Jacobs kupił kilka lat temu wirtualny asteroid w grze Entropia Universe za 100 tysięcy dolarów. Szalony pomysł okazał się dobrze obliczoną inwestycją, bo koszt „nieruchomości” podobno zwrócił się w ciągu roku. Jacobs jest więc zadowolony z pomysłu i obecnie szuka kupca na swoją posiadłość, nazwaną Club Neverdie. Wirtualny przedsiębiorca postanowił sprzedać asteroidę, aby skupić się na dwóch innych projektach (również w uniwersum Entropia Universe) – muzycznej planecie Rocktropia i casualowym świecie Next Island. W cenie Clubu Neverdie jest między innymi stadion (znajdujący się w produkcji), galeria handlowa oraz mniej więcej 100 apartamentów. Nabywca terenu będzie jednak musiał zmienić jego nazwę. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalne forum gry.

Heavy Rain

W licznych wywiadach sprzed kilku tygodni David Cage, „reżyser” gry Heavy Rain, mówił, że film na jej podstawie nie jest wykluczony, chociaż on sam nie zajmie się reżyserią. Serwis Deadline.com donosi, że studio Unique Features jest bliskie podpisania umowy dotyczącej przejęcia praw na stworzenie takiego projektu. W grze pojawili się oczywiście bohaterowie stworzeni na podstawie prawdziwych aktorów, a sama fabuła i narracja była bardzo filmowa. Powyższe informacje nie znaczą jeszcze, że „ulewny deszcz” zobaczymy także w kinach, więc musimy poczekać na dalsze potwierdzenia.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Heavy Rain, Yakuza 3) 20/05/10 - ilustracja #1

Steam (Mac)

Firma Valve kontynuuje wsparcie dla komputerów Mac, rozszerzając katalog gier dostępnych na Steamie. W tym tygodniu skupiono się na rozgrywce multiplayer – dzięki wspólnej platformie w te same produkcje mogą grać użytkownicy pecetów i Maców. Wśród gier, które objęły niedawne promocje znalazły się chociażby: Killing Floor, Madballs oraz Altitude - każda z nich jest przeceniona, a w ostatnią dodatkowo można pograć za darmo w weekend. Oprócz tego do katalogu dodano kilka nowych produkcji – w tym przykładowo Hearts of Iron III, czy Sam and Max Season Three: The Devils Playhouse.

World of Warcraft

Blizzard uruchomił zapowiadany zdalny dostęp do domu aukcyjnego z World of Warcraft, dzięki któremu gracze mogą kupować i sprzedawać swoje przedmioty z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji na iPhone’a oraz iPoda. Obecnie rozwiązanie jest testowane, ale wiemy, że za korzystanie z niego trzeba będzie dopłacać miesięcznie dodatkowe 3 dolary. Bez uiszczenia takiej opłaty, uzyskamy wyłącznie dostęp do przeglądania aukcji, ale nie będziemy mogli kupować, licytować, czy sprzedawać przedmiotów. Jak widać, rynek World of Warcraft jest na tyle silny i ważny dla graczy, że firma może pozwolić sobie na wprowadzenie tak kontrowersyjnego rozwiązania.

Playdom i Acclaim

Firma Playdom, zajmująca się publikowaniem gier społeczno-casualowych, kupiła dewelopera Acclaim. Szef studia Howard Marks pokieruje nowym oddziałem firmy. Jego zdaniem połączenie wyjdzie na dobre wszystkim, bo oba przedsiębiorstwa stawiają na produkcje, które są w stanie łączyć ludzi z całego świata. Acclaim powrócił do branży w 2006 roku, po tym, jak Marks przeistoczył znanego dewelopera w firmę zajmującą się grami casualowymi. Wcześniej marka była kojarzona z takimi tytułami jak NBA Jam.

Red Dead Redemption

Brytyjski oddział sklepu Amazon ujawnił, że Red Dead Redemption jest najchętniej zamawianą przedpremierowo grą w tym roku. Produkcja pojawiła się na trzech pierwszych miejscach w rankingach serwisu – zajęły je wersja na Xboksa 360 i dwie edycje na PlayStation 3 (zwykła i specjalna). Chris Poad, szef sklepu, przekonuje, że jest to najbardziej oczekiwana produkcja tego roku, a zainteresowanie nią wzrosło znacznie w ostatnim tygodniu. Nic dziwnego, gra Rockstara jest dobrze promowana, a w pierwszych recenzjach zebrała niemal maksymalne możliwe oceny.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Heavy Rain, Yakuza 3) 20/05/10 - ilustracja #2

Yakuza 3

Sega obawiała się słabej sprzedaży gry Yakuza 3 na zachodnich rynkach i z tego względu zwlekała z wypuszczeniem jej poza Japonią. W końcu zdecydowano się na takie posunięcie i podobno nie wyszło to firmie na złe. Okazuje się, że wydawca jest zadowolony z wczesnych wyników sprzedaży produkcji w USA i Europie. Taką informację przekazał przedstawiciel koncernu na forum, chociaż nie ujawnono ile egzemplarzy gry zniknęło z półek sklepowych. Pozytywny odbiór na Zachodzie może oznaczać, że poza Japonią pojawi się także czwarta część sagi.

Galeria obrazków

Demon's Souls

Elements of War

Commander: Conquest of the Americas

Halo: Reach

Blur

Kane & Lynch 2: Dog Days

Tron Evolution

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned

Breach

Final Fantasy XIV

Galeria filmów

Gramy w Split/Second: Velocity - Elite Race

Alan Wake - Bright Falls Akt.6 - wersja PL

AQUA: Naval Warfare - gameplay #1

Kane & Lynch 2: Dog Days - Undercover Cop

Naval Assault: The Killing Tide - trailer #1

World War One: La Grande Guerre 14-18 - GOLD Edition

Super Hero Squad Online - trailer #1

gry